Slavia s Kladnem v přípravě remizovala, Sparta dokonce prohrála

Fotbalisté Slavie remizovali ve středečním čtvrtém přípravném utkání na strahovském stadiónu Přátelství s Kladnem 1:1. Ještě hůře dopadli hráči vicemistra Sparty, kteří na vlastním trávníku nedokázali najít recept na defenzívu Ružomberku a prohráli 0:1. Tepličtí fotbalisté v odpoledním utkání nakonec zlomili fotbalisty Ústí nad Labem a zásluhou vítězné branky navrátilce Vachouška vyhráli 2:1.

Poté, co v prvním jarním přípravném zápase prohráli kladenští fotbalisté s druholigovým Ústím nad Labem 0:1, se na Strahově proti Slavii drželi a v první půli to byli oni, kteří po akci Zachrariáše mohli jít do vedení. Slávistický gólman Diviš byl ale proti. Ve druhé půli se slávisté z míče v síti Středočechů už radovali, bohužel pro ně předčasně, jelikož zakončujícímu Necidovi byl odpískán útočný faul.

Branky se tak fanoušci dočkali až v 78. minutě, kdy se hlavou trefil mladý Jan Hošek. Sešívaní se ovšem neradovali dlouho, neboť kladenský Gross se minutu před koncem trefil také hlavou a stanovil tak konečné skóre zápasu na 1:1.

Ružomberok byl nad síly Sparty

Sparta s Kozáčikem v bráně přivítala slovenský Ružomberok, u jehož lavičky zažíval zvláštní návrat na Spartu hlavní kouč Michal Bílek, který právě na konci minulé sezóny na Letné skončil. Také on mohl vidět již v šesté minutě pokus ex-boleslavského Hodúra, který ovšem Kozáčika nepřekonal. Na druhé straně o sobě dal vědět ve svém prvním ostrém zápase ve sparťanském dresu Patrik Berger, Hajdúch byl ovšem pozorný.

Do konce první půle byli sice blízko ke vstřelení úvodní branky zápasu domácí hráči, byli to ovšem fotbalisté Ružomberoku, kteří v 55. minutě zvedali ruce radostně nad hlavu. Z malého vápna se totiž prosadil hostující Pavol Pilár. Když v posledních minutách neuspěl z očí do očí ružomberskému brankáři Kušnír, vyhrál slovenský tým nad českým vicemistrem 1:0.

Ještě předtím si fotbalisté Teplic poradili s hráči Ústí, když je po gólech Smíška a Vachouška porazili 2:1. Právě Vachoušek si po návratu z Austrie Vídeň vychutnal premiéru v dresu Severočechů gólem. Omlazená teplická sestava se proti defenzívě Ústí nemohla dlouho prosadit, nepříznivý výsledek 0:1 z první půle ovšem nakonec přece jen otočila.