Rubriky:

1. liga

Nový partner chce za deset miliónů ročně vidět Jablonec výše

4. července 2008 10:29 - PRAHA

Fotbalový Jablonec v pátek dopoledne v jedné pražské restauraci představil nového strategického partnera. Je jím stavební firma Baumit, spol. s r.o., jejíž ředitel Pavel Med podepsal spolu se zástupci klubu smlouvu na tři roky. Severočeský klub tak od nové sezóny ponese jméno FK Baumit Jablonec, a.s.

Tříletá smlouva přinese Jablonci každoročně částku v hodnotě 10 miliónů korun. "Těším se na naše společné úspěchy a přál bych si, aby následující tři roky byly pro nás i pro Jablonec úspěšné," řekl ředitel Baumitu, spol. s r.o. Pavel Med.

"V posledních letech jsme menšími částkami podporovali v Jablonci mládežnický fotbal a letos jsme vstoupili jako generální partner. Myslím si, že Jablonec bude bojovat o klidný střed tabulky, abychom neměli starosti se záchranou," přeje si ředitel Baumitu.

Rozpočet Jablonce se pohybuje okolo 70 miliónů

Vstup silné společnosti do Jablonce si pochvaloval i místopředseda představenstva klubu Miroslav Pelta. "Moc si toho vážím, budeme chtít posílit kádr. Víme, že musíme na mužstvu ještě zapracovat," řekl Pelta a dodal, že roční rozpočet klubu se pohybuje okolo 70 miliónů korun.

Spokojený byl i trenér A-týmu František Komňacký. "Chtěl bych vyjádřit uspokojení z toho, že se tak významná firma stává naším partnerem," radoval se kouč a doplnil, že mužstvo ještě není zcela stabilizované. "Potřebujeme posílit hlavně v útoku, to je nezbytné," poznamenal Komňacký.

Jablonec by chtěl získat Lafatu

Mluví se o Davidu Lafatovi, kterému za rok skončí smlouva v rakouské Austrii Vídeň a v Jablonci by ho rádi opět viděli. „Projevili jsme o něj zájem. David by se rád vrátil. My jsme v situaci, kdy musíme intenzivně pracovat, do útoku potřebujeme minimálně dva hrotové hráče. Zajímáme se o hráče ze Sparty a ze Slavie, zatím ale nemohu zveřejnit jejich jména,“ řekl Pelta k možným posilám.

Společnost Baumit, spol. s r.o. byla založena v roce 1992 jako výhradní dodavatel a distributor stavebních hmot značky Baumit v České republice a zabývá se stavebními pracemi.

Jan Cícha, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..