Rubriky:

1. liga

O Šmicerově budoucnosti se rozhodne, až bude zdravý

4. července 2008 15:18 - PRAHA

Fotbalista Slavie Praha a bývalý reprezentant Vladimír Šmicer se stále zotavuje ze zranění achillovy šlachy, zatímco jeho spoluhráči se připravují na novou sezónu. V té bude Slavia obhajovat mistrovský titul a opět se pokusí proklouznout do Ligy mistrů. Jestli u toho bude i bývalý hráč anglického Liverpoolu či francouzského Bordeaux, to se zatím neví.

Sám Šmicer pro Sport.cz řekl, že vše záleží na jeho zdravotním stavu. „Před čtrnácti dny jsem se bavil s vedením. Dohodli jsme se, že až budu zdravý, tak se rozhodne, zda-li budu hrát,“ řekl Šmicer, jehož léčení si prý vyžádá ještě asi dva až tři týdny.

„Chtěl bych ještě hrát, ale vše záleží na mém zdravotním stavu. Pokud to nepůjde, moc rád bych ve Slavii pokračoval v nějaké jiné funkci, než jako hráč. Určitou představu mám, ale to je otázka spíše na vedení. Vše se bude řešit až se uzdravím,“ doplnil fotbalista.

Trenér si nemyslí, že by Šmicer pokračoval

Další hráčské působení Šmicera v klubu nevidí příliš reálně ani kouč sešívaných Karel Jarolím. „Spíš si myslím, že jeho úloha bude mimo hřiště,“ řekl ve středu po přípravném zápase Slavie s Kladnem a postěžoval si na jeho zdravotní problémy: „Podívejte se, kolik toho loni odehrál. Vyléčil jedno zranění a hned si udělal něco jiného.“

„Jsme s Vláďou Šmicerem dohodnutí, že když mu zdravotní stav nedovolí pokračovat ve fotbalové kariéře, připravíme pro něho manažerskou funkci, kde by mohl využít své zkušenosti z evropského fotbalu. Nechceme to zatím nijak konkretizovat, protože doufáme, že ještě jeden rok hrát bude,“ řekl opatrně manažer pro komunikaci Slavie Praha Ondřej Zlámal.

Jan Cícha, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..