Sparta v přípravě vyhrála, ale Sokolov zlomila až v závěru

SOKOLOV

Až ve třetím přípravném utkání sparťanští fotbalisté dokázali vyhrát, přestože i v Sokolově to dlouho vypadalo na jejich prohru. Jenže v závěru se v rozmezí dvou minut trefil útočník Jan Holenda a sparťané díky jeho střelecké potenci vyhráli 2:1. Na oba góly přihrával Bony Wilfried. Sparťané dokázali vyhrát na půdě západočeského klubu podruhé během posledního roku, neboť přes stejného soupeře postoupili také v loňském Poháru ČMFS.

Za Spartu nastoupili s výjimkou Kadlece hráči, kteří dopoledne při souboji s Kladnem odpočívali, ale také oni se na branku pořádně natrápili. Šancí měli dostatek, ale klid v koncovce jim chyběl. A když v 73. minutě Salák dostal k radosti více než dvou tisíc Sokolov do vedení, zdála se být další sparťanská prohra neodvratná.

Jenže v 85. a v 87. minutě zafungovala spolupráce Wilfrieda s Holendou a letenský útočník výsledek otočil ve prospěch favorita. Do své premiéry ve Spartě nastoupil slovinský záložník Nejc Pečnik, první zápas v áčku odehrál nakonec i Jakub Podaný, který jinak patří do kádru sparťanské rezervy.

Baník Sokolov - Sparta Praha 1:2 (0:0)
Branky: 73. Salák - 85. a 87. Holenda. Diváci: 2365.
Sestava Sparty: Grigar (46. Kozáčik) - Voříšek, Kučera, Kladrubský, Kadlec (63. Švec) - Kóňa, Kisel (45. Wilfried), Pečnik (72. Jungr), Matušovič (80. Podaný) - Holenda, Jeslínek (46. Žofčák).