Olomoučtí fotbalisté porazili v přípravě Zlaté Moravce

MOHELNICE

Fotbalisté Sigmy Olomouc porazili v úterním přípravném utkání v Mohelnici jedenáctý tým slovenské ligy Zlaté Moravce vysoko 4:1. Pro soupeře to byla generálka před víkendovým startem nejvyšší domácí soutěže, Hanáci si ve čtvrtém zápase připsali druhé vítězství.

DEFAULT TITLE

Sigma hrála aktivně a už během první desetiminutovky Melinho dvakrát protáhl brankáře Bolka. Střela Hudce z hranice šestnáctky ještě těsně minula levou tyč, ale ve 23. minutě si Minarčík srazil do vlastní branky centr Kazára. Ten se za pět minut po faulu na Rossiho trefil střelou přes zeď a zvýšil. Soupeř sice vzápětí snížil, ale poločasový výsledek stanovil útočník Ordoš, který zakončil akci Kazára s Onofrejem.

Do druhého poločasu vyměnil trenér Psotka celý tým s výjimkou obrany a mužstvo už nemělo tolik šancí. Pouze Janotka z přímého kopu těsně minul a v 78. minutě se trefil nádhernou ranou z 25 metrů záložník Kaščák.

Zlín prohrál s Prešovem

Fotbalisté Tescomy Zlín prohráli ve svém druhém přípravném utkání s Tatranem Prešov 0:1, když po vyrovnaném průběhu inkasovali jedinou branku po zaváhání obrany tři minuty před koncem zápasu. Nováček slovenské nejvyšší soutěže byl dnes ve Valašských Kloboukách Zlínu vyrovnaným soupeřem, dobře kombinoval zejména ve středu pole.

"Utkání bylo vyrovnané. Na výkonu Prešova bylo patrné, že je v přípravě dále. Přesto jsme podali mnohem lepší výkon, než v prvním přípravném utkání proti Dubnici," řekl ČTK ředitel klubu Ladislav Minář.

Další přípravné utkání sehrají fotbalisté Zlína ve čtvrtek od 17:00 proti polskému Ruchu Chorzów.

Fotbalisté Slavie porazili Domažlice brankou Černého

Fotbalisté Slavie Praha zvítězili v úterním přípravném zápase v Domažlicích nad domácím divizním týmem 1:0. Jedinou branku vstřelil v poslední minutě prvního poločasu Černý.

Slavia si po dopoledním tréninku zpestřila letní přípravu a v Domažlicích nastoupila proti domácím v rámci oslav sta let místního fotbalu. Utkání sledovalo ze zaplněného hlediště 2350 diváků.

Sigma Olomouc - Zlaté Moravce 4:1 (3:1)
Branky: 20. vlastní Minarčík, 25. Kazár, 45. Ordoš, 78. Kaščák - 26. Farkaš.
Sestava Olomouce: Drobisz - Jurkič (80. Kazár), Komárek (30. Škerle), Šuškavčevič, Hudec - Kazár (46. Pulkert), Onofrej (46. Nepožitek), Rossi (46. Kaščák), Melinho (46. Hořava), Hubník (46. Janotka), Ordoš (46. Schulmeister). Trenér: Psotka.
Tescoma Zlín - Tatran Prešov 0:1 (0:0)
Branka: 85. Zahradník.
Sestava Zlína: Baránek - Malý, Kroča, Čelůstka, Penner (46. Pazdera) - Musil (46. Malár), Šmahaj, Vrtělka, Konečník (46. Baranayi) - Bača, Vyskočil. Trenér: Mazura.
Domažlice - Slavia Praha 0:1 (0:1)
Branka: 45. Černý.
Sestava Slavie: I. poločas: Vorel - Gebre Selassie, Hošek, Suchý, Hubáček - Ivana, Tavares, Jarolím, Černý - Šenkeřík, Adilovič, II. poločas: Diviš - Suchý, Latka, Brabec, Hubáček - Gebre Selassie, Cissé, Volešák, Černý - Šenkeřík, Toleski. Trenér: Jarolím.