Rubriky:

1. liga

Ostrava chce v Rakousku zapojit do hry už i Svěrkoše

11. července 2008 12:29 - OSTRAVA

Už i s reprezentačním útočníkem Václavem Svěrkošem by fotbalisté Baníku Ostrava měli v rakouském Kapfenbergu absolvovat klíčovou fázi letní přípravy. Na herní soustředění bere kouč Karel Večeřa kompletní tým bez tří reprezentantů do 19 let s tím, že za necelé dva týdny po návratu na Bazaly zredukuje širší kádr do prvoligových rozměrů.

Baník v pátek nabral směr Kapfenberg s 24 hráči včetně tří gólmanů. Večeřa si v seznamu musel škrtnout obránce Petra Cigánka, jenž ve čtvrtek přestoupil do Opavy, a tři mladé reprezentanty Radima Řezníka, Petra Wojnara a Davida Brunclíka, které čeká evropský šampionát fotbalistů do 19 let. "Zase tolik nás není, teď nemáme důvod kádr zužovat," řekl ČTK Večeřa.

Nasazení některých dalších hráčů navíc komplikují zdravotní obtíže. Lehčí virózu prodělal útočník David Střihavka, obránce Daniel Tchuř se po angíně vrátil do přípravy a kvůli problémům s operovaným kolenem musel zmírnit zátěž bek Petr Tomašák. "Předpokládám, že všichni marodi v průběhu soustředění naskočí. Platí to i pro Reného Bolfa, který už začíná trénovat," podotkl Večeřa.

Svěrkoš vpluje do přípravy postupně

Do nácviku herních situaci by se měl v Rakousku stále více zapojovat i kanonýr Svěrkoš, který před týdnem ukončil krátké volno po mistrovství Evropy tím, že smetl ze stolu nabídku na odchod do Saturnu Moskevská oblast. Dosud ho měl na starost jen kondiční trenér Paolo Terziotti, ale individuální fyzickou přípravu už Svěrkoš začne stále častěji kombinovat se společnými tréninky.

"Postupně ho budeme zapracovávat. Moje představa je taková, že pokud bude všechno v pořádku a bude se cítit, tak tam na některé části zápasů půjde. Je třeba vidět, že začal později a nejdříve musí natrénovat, aby byl v pořádku a pohodě," doplnil Večeřa.

Baník v Rakousku sehraje čtyři zápasy. V sobotu proti Slasku Vratislav, v pondělí s amatéry Kapfenbergu, ve čtvrtek s Panathinaikosem Atény a nakonec by měl nastoupit proti Levski Sofia s bývalým ostravským fotbalistou Davidem Bystroněm.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..