1. liga

Olomoučtí fotbalisté v přípravě remizovali s Prešovem

12. července 2008 13:51 - OLOMOUC

Fotbalisté Olomouce v dalším z přípravných utkání na novou sezónu Gambrinus ligy remizovali s nováčkem slovenské ligy Tatranem Prešov 2:2, přestože dvakrát prohrávali. Poprvé srovnal zkušený Hubník, deset minut před koncem se pak prosadil mladý útočník Doležal.

Sport.cz

Prešov, který byl dříve znám svou úpornou obranou přezdívanou "prešovský beton", tentokrát ukázal své ofenzivní schopnosti a olomoucká obrana nestíhala. Prešovští se rychle dostali do vedení a svůj náskok mohli několikrát ještě zvýšit, jenže pak si na Melinhův centr naskočil Hubník a srovnal. Ještě do půle však Olomouc opět prohrávala, když brankář Drobisz nedosáhl na centr a prešovský útočník Kaplan se hlavou nemýlil.

Po změně stran však Olomouc hru více než vyrovnala a vytvářela si jednu šanci za druhou. V 51. minutě sice ještě Ordoš ve stoprocentní šanci nepochopitelně přestřelil a následně dvakrát neuspěl Hubník, ovšem deset minut před koncem své zkušenější kolegy zastoupil osmnáctiletý útočník Doležal a střelou k tyči srovnal na konečných 2:2.

Sigma Olomouc - Tatran Prešov 2:2 (1:2)
Branky Olomouce: 27. Hubník, 82. Doležal. Rozhodčí: Mikel. Diváci: 450.
Sestava Olomouce: Drobisz - Jurkič (46. Kazár), Škerle, Šuškavčevič (46. Komárek), Kaščák - Hubník, Onofrej, Rossi, Melinho (76. Pulkert), Janotka (66. Doležal) - Ordoš. Trenér: Zdeněk Psotka.

Časová osa: 1. liga