Fotbalisté Liberce slavili výročí klubu, ale s Aalborgem prohráli

LIBEREC

Fotbalisté Slovanu Liberec podlehli v přípravném utkání dánskému mistrovskému celku Aalborg BK 0:2 a pokazili si tak oslavu 50. výročí založení klubu. Hosté výhru vybojovali závěrečným náporem, když obě branky padly v posledních sedmi minutách. Trenér Ladislav Škorpil dal ve slavnostním zápase prostor všem osmnácti nominovaným hráčům.

V základní sestavě se již objevila chorvatská posila Vulin, které patřila pozice na levém kraji obrany. "Byla to součást přípravy s kvalitním soupeřem, který se chystá na předkolo Ligy mistrů. Byl to zápas o prestiž, ale i testování jednotlivých hráčů. Výsledek nelze dramatizovat, ale hledat ve hře to, co je dobré, a to, co není dobré, odstranit. Máme na to ještě tři týdny, kdy začíná naše ligová soutěž," řekl novinářům Škorpil.

Liberec začal aktivně a od začátku si vypracovával šance. Do nich se dostával především útočník Kerič, který nejprve po Dortově akci mířil těsně vedle a vzápětí po Vulinově centru hlavičkoval nedůrazně doprostřed branky. V závěru půle však začal hrozit Aalborg a Liberec neinkasoval jen díky přesným zákrokům brankáře Hauzra.

Po změně stran si již Aalborg dával v obraně pozor a sám se pouštěl do útoku. Branky se dočkal až sedm minut před koncem, když jeden z hostujících útočníků dostal přihrávku za obranu a nemýlil se. Vzápětí hosté využili toho, že brankář Zlámal byl vytažený z branky a lobem korunovali své vítězství.

Liberečtí fanoušci si však prohrou nenechali zkazit náladu a po konečném hvizdu v kotli vytvořili pohlednou choreografii. Roztáhli průhlednou plachtu s motivem "50 let vášně", kterou ozářili světelnou pyrotechnikou.

Slovan Liberec - BK Aalborg 0:2 (0:0)
Rozhodčí: Bílek. Diváci: 1000.
Sestava Liberce: Hauzr (56. Zlámal) - Radzinevičius, Matula, R. Dejmek, Vulin (46. Dohnálek) - Dočkal (46. Frejlach), Dort (46. Papoušek), Bílek (46. Gecov), Liška - Brožík (62. Smetana), Kerič (62. Blažek).