Rubriky:

1. liga

Sparta a její vlastník prý dluží přes miliardu korun

14. července 2008 16:29 - PRAHA

Fotbalová Sparta Praha prodělala podle pondělní informace serveru Tyden.cz ve finančním roce 2006/2007 padesát miliónů korun a celkové dluhy klubu a jeho majitele společnosti J&T činí zhruba 1,2 miliardy korun. Mluvčí Sparty Jakub Otava však tuto informaci popřel.

 

AC Sparta Praha

"Údaj o dluhu je nesprávný. Dluh je podstatně nižší," řekl ČTK Otava. "Ekonomická situace je stabilizovaná a vůbec není kritická," dodal mluvčí Sparty.

Mistrovská Slavia podle serveru Tyden.cz ve stejném období prodělala 61 miliónů korun. V uplynulé sezóně si však výrazně přilepšila v Lize mistrů, kde vydělala přes 170 miliónů korun.

Podle webu Tyden.cz měla Sparta v daném období rekordně nízké tržby i obrat, který se meziročně propadl o více než 200 miliónů korun. Podle údaje z konce roku 2006 činila ztráta Sparty podle českých účetních standardů 133,5 miliónu a podle mezinárodních účetních standardů dokonce 179 milónů korun. Vyplývá to z výroční zprávy J&T Credit Investments, která podle posledních dostupných údajů vlastní 99,864 procenta společnosti AC Sparta Praha fotbal.

Dluh fotbalového klubu k 30. červnu loňského roku údajně narostl meziročně o více než 130 miliónů na 606 miliónů korun. Více než půl miliardy představují podle zpravodajského serveru bankovní úvěry.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..