Slavia v přípravě s Hradcem dvakrát inkasovala, nakonec vyhrála 3:2

V předposledním přípravném utkání před startem fotbalové ligy porazila Slavia Praha ve středu v Edenu druholigový Hradec Králové 3:2. Domácí po poločase prohrávali 1:2, výhru vybojovali až zásluhou Volešákovy branky v poslední minutě.

Slavii poslal do vedení ve 22. minutě Šenkeřík, který využil hlavou přesný centr Brabce. Hostům vyšel závěr poločasu. Nejprve v 39. minutě proměnil pokutový kop Dvořák, o dvě minuty později se prosadil i jeho kolega z útoku Černý.

Slavia o přestávce vystřídala polovinu sestavy, ale zvrátit nepříznivý vývoj se jí podařilo až v závěru. Nejprve vyrovnal hlavou kanonýr Toleski a po něm rozhodl Volešák.

Generálku před začátkem nejvyšší soutěže absolvují slávisté v neděli proti Íránu.

Slavia Praha - Hradec Králové 3:2 (1:2)
Branky: 20. Šenkeřík, 73. Toleski, 90. Volešák - 39. Dvořák pen., 41. Černý
Sestava Slavie - I. poločas: Vaniak - Suchý, Brabec, Latka, Jablonský - Gebre Selassie, Tavares, Jarolím, Černý - Šenkeřík, Švento; II. poločas: Diviš - Krajčík, Latka, Hubáček, Šiklič - Janda, Tavares, Jarolím (56. Volešák), Švento - Toleski, Ivana.