Mistrovská Slavia v Liberci padla, teplický Jun sestřelil Budějovice

Obhájce loňského titulu Slavie Praha vstoupila do nového ročníku fotbalové Gambrinus ligy porážkou na hřišti Liberce 1:2. O úvodní gól posledního nedělního duelu se postaral domácí Jan Nezmar. Po změně stran srovnal Tomáš Necid, ale výhru Severočechů zařídil v 73. minutě Petr Papoušek. Brno si odvezlo tři body z Příbrami díky brance Aleše Besty. Teplice doma zásluhou hattricku Tomáše Juna porazily České Budějovice 4:0 a po neúplném ligovém kole vedou tabulku.

První branky se dočkali diváci v Liberci až ve třiačtyřicáté minutě, kdy domácí zahrávali standardní situaci. Jan Nezmar odstavil v pokutovém území Marka Jarolíma a napálil míč nejprve do břevna a poté ho usměrnil za bezmocného Martina Vaniaka.

Po změně stran vystřídal kouč hostujícího týmu Karel Jarolím záložníka Jaroslava Černého za forvarda Tomáše Necida a ten se mu odvděčil o čtyři minuty později. Necid si zpracoval centr Dušana Šventa a tvrdou střelou srovnal na 1:1.

Poslední slovo měli domácí. V 73. minutě se postavil k exekuci přímého volného kopu Petr Papoušek a padající ranou k tyči zařídil vítězství Liberce, neboť sešívaní již na druhou branku Severočechů odpovědět nedokázali.

Teplice si hladce poradily s Jihočechy

Teplice ve svém úvodním zápase ligy přivítaly na svém hřišti České Budějovice a hned v páté minutě se zásluhou gólové hlavičky Juna z pěti metrů ujaly vedení. Domácí byli i nadále aktivnější a Kučeru v budějovické brance neustále zaměstnávali. Do další šance se Jun dostával ve 23. minutě, ale na poslední chvíli před ním na roh odvrátil obránce Peroutka.

Druhé gólové radosti se diváci na teplických Stínadlech dočkali ve 35. minutě a byl to opět útočník Tomáš Jun, který využil nedorozumění brankáře Kučery a Horejše a uklidil míč do sítě podruhé. Do kabin šla obě mužstva za stavu 3:0 pro domácí borce. Třetí zásah totiž v předposlední minutě prvního dějství přidal Mareš, když využil prohraného souboje Kučery s teplickými hlavičkáři.

V 70. minutě se hattricku dočkal Jun, když dokázal do branky dopravit Kučerou vyražený míč a zvýšil již na 4:0. O dvě minuty později se mohli radovat i hosté, ale Sedláček Belice propálit nedokázal.

Brno vyhrálo v Příbrami

Nováček z Příbrami na svém hřišti přivítal v prvním kole Brno. Ve 28. minutě mohli jít domácí do vedení. Borkovi ještě stihl míč sebrat Trousil, ale balón se následně dostal až k Bestovi, který střelou na bližší tyč pořádně protáhl brankáře Krbečka. V samém závěru poločasu donutil ještě Krbečka k efektnímu zákroku střelou z velké dálky Mareček.

Skóre se změnilo deset minut po poločase. Polách krásně našel Bestu, který se tváří v tvář příbramskému gólmanovi nemýlil a poslal Brno do vedení. Do konce zápasu už další branka nepadla a Brňané tak do nové sezóny vstoupili vítězně.

Závěrečný duel úvodního kola je na programu v pondělí a ligový nováček Bohemians Praha přivítá na svém hřišti od 17:15 Olomouc.