Rubriky:

1. liga

Fotbalový útočník Jun: V koncovce mi přálo štěstí

4. srpna 2008 07:00

Fotbalisté Teplic v prvním kole Gambrinus ligy na svém hřišti smetli neškodné České Budějovice 4:0. Velkou měrou se o to postaral útočník Tomáš Jun, který zaznamenal svůj první hattrick v kariéře. "U všech gólů mi přálo štěstí, ale to k tomu patří," nechal se slyšet po zápase Jun.

V zápase s Českými Budějovicemi (4:0) jste dosáhl svůj první ligový hattrick v kariéře. Čekal jste, že by se vám mohlo úvodní střetnutí takhle vydařit?

Právě, že ne. Spíš jsem se toho trochu bál. Příprava mi vyšla, dával jsem góly a měl jsem obavy, aby se to teď neotočilo. Zápasy o body jsou o hodně těžší. U všech gólů mi přálo štěstí, ale to k tomu patří.

Shrnutí úvodního kola Gambrinus ligy zde.

Obdivuhodná byla vaše pohotovost při všech brankách...

Snažím se dohrávat každou situaci, žádný balón není ztracený. Na Budějovice jsme se dobře připravili, soupeř nás jen trošičku zmátl svojí sestavou. Ale s prvním gólem to z nás spadlo a třígólové vedení po poločase nás hodně uklidnilo.

Jaké si dáváte střelecké mety pro ligu?

Určitě bych nechtěl zůstat na tomto počtu, ale nechci vydávat velkolepá prohlášení. Musím se soustředit na jednotlivé výkony, abych byl týmu v koncovce něco platný. A pak snad dám i další góly.

Více o zápase Teplice - České Budějovice čtěte zde.

Jste schopní na úvodní ligový zápas jako mužstvo navázat?

Na utkání jsme se dlouho těšili. Přišlo po tvrdé letní přípravě, kdy jsme i běhali v lese. Bylo to vyústění dřiny. V hledišti jsem měl manželku i s dcerou a tchýni s přítelem, osobně jsem jim slíbil, že vstřelím aspoň jeden gól. Tohle předsevzetí jsem nakonec překonal, takže spokojenost. Hlavně, aby nám forma vydržela.

Co vám říká slovo reprezentace?

Tak nad tím ani po ligovém hattricku nepřemýšlím. Koncentruji se na Teplice a doufám, že je to na mně vidět. Reprezentační trenér Petr Rada mě zná z Teplic, ale pozvánku zatím nečekám. Po jednom vydařeném zápase není euforie na místě.

Gambrinus liga, 1. kolo:
Sobota:
17:00Plzeň - Žižkov 3:2on-line
19:00Sparta - Mladá Boleslav 1:0on-line
19:00Baník Ostrava - Kladno 1:0on-line
19:00Zlín - Jablonec 0:1on-line
Neděle:
17:00Teplice - České Budějovice 4:0on-line
Branky: 5., 35. a 70. Jun, 44. Mareš
17:00Příbram - Brno 0:1on-line
Branka: 55. Besta
20:15Liberec - Slavia 2:1on-line
Branky: 42. Nezmar, 72. Papoušek - 48. Necid
Pondělí:
17:15Bohemians Praha - Olomoucon-line

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..