Slavia ztratila dva body v Plzni gólem z 90. minuty, Ostrava remizovala s Brnem

V prvním zápase třetího kola Gambrinus ligy Slavia remizovala v Plzni. Hosty poslal do vedení v 76. minutě Tomáš Necid. O dělbě bodů rozhodl v devadesáté minutě Lukáš Vaculík. V dalších zápasech porazil Zlín před svými příznivci Žižkov 1:0 a získal tak první letošní body. Zápas Ostravy s Brnem skončil na hřišti Baníku bezbrankovou remízou.

Fotbalisty pražské Slavie čekala po porážce v italské Florencii ve třetím předkole Ligy mistrů Viktoria Plzeň. První velká šance utkání se zrodila ve 14. minutě. Hostující Necid postupoval sám na brankáře, na hranici malého vápna vystřelil, ale gólmana Poštulku trefil pouze do ramene. Pět minut před koncem prvního poločasu byl vyloučen domácí Petržela, když fauloval Belaida a pak na něho na zemi šlápl.

Po hodině hry se předvedli také domácí, kteří ani v deseti neskládali zbraně. Po standardní situaci téměř z poloviny hřiště si na centr Limberského naskočil Navrátil a donutil Vaniaka k zákroku. V 74. minutě byli opět blíže ke gólu hosté, ale střela Limberského jen těsně minula levý horní roh Vaniakovy branky.

V závěru vyrovnal Vaculík

Takřka vzápětí se mohli radovat sešívaní, to by ale Jarolím musel tváří v tvář Poštulkovi trefit branku. Gólová tak byla až 76. minuta. Střelou z malého vápna se prosadil slávista Tomáš Necid. V 90. minutě vyrovnal na 1:1 Vaculík a rozhodl tak o dělbě bodů.

Diváci, kteří chtěli sledovat internetový přenos na stránkách fotbalzive.cz nebyli příliš potěšeni, protože přenos vůbec nefungoval tak, jak měl, a chvílemi dokonce nešel vůbec.

Zlín porazil Žižkov a získal první body

Zlín doma přivítal Viktorii Žižkov a utkání bylo dlouho hodně nezajímavé. První slibnější akce byla k vidění ve 39. minutě. Žůřek našel za obranou nabíhajícího Šmahaje, který v pádu nedokázal zakončit podle svých představ. První branka Zlína v letošní sezóně tak padla až o šest minut později, když se Kroupa trefil střelou z hranice velkého vápna. Na dvoubrankový rozdíl mohl v 63. minutě zvýšit Žůrek, ale jeho pokus brankář Hruška dokázal vyrazit.

Na ostravských Bazalech přivítal Baník vedoucí tým ligy - Brno. Domácí byli aktivnější a vytvářeli si šance. Jednu z nich spálil ve 29. minutě Lička, když jeho střelu vyběhnuvší gólman Bureš zneškodnil. Další příležitost přišla v 68. minutě. Rajtoral unikl po pravé straně, jeho sražený centr se snesl na břevno brněnské branky a míč se následně odrazil ke Svěrkošovi. Tomu však radost zkazil bezchybně chytající gólman Brna. Do vedení tak mohli jít hosté, ale hlavička Besty po rohu Polácha skončila pouze na tyči. Utkání tak skončilo bez branek.

Další čtyři utkání 3. kola se hrají v neděli, duel Liberec - Teplice je na programu v pondělí.