Příbram - Budějovice 3:0Příbram slaví první výhru v sezóně

57. Tomašák 1 : 0
70. Borek 2 : 0
73. Huňa (penalta) 3 : 0

PŘÍBRAM

Souboj týmů, které před vzájemným zápasem měly na kontě vstřelených gólů nulu, vyzněl jednoznačně pro domácí. Uboze hrající Jihočechy ztrestali třemi góly ve druhé půli.

Příbram byla v první půli aktivnější. A brzy mohla jít do vedení. Pleškův trestný kop z 18 metrů vyrazil Kučera, míč se dostal k Borkovi, ale ten ani zblízka nedokázal přelstít gólmana Jihočechů. Jihočeši byli dopředu bezzubí, jediný náznak šance zlikvidoval rozběhnutému Sedláčkovi včasným odkopem Krbeček. A se střelou stejného hráče k tyči si po půlhodině hry brankář Příbrami snadno poradil.

Po přestávce domácí převahu vyjádřili i gólově a narozdíl od první půle přidali i více herní kvality. V 57. min. poslal z pravé strany do šestnáctky centr Plašil, na míč si naskočil nepokrytý Tomašák a hlavou otevřel skóre. Netrvalo dlouho a Kučera lovil míč ze sítě podruhé. Na pravém křídle se pěkně uvolnil Turek Biyik, gólman Jihočechů podběhl jeho centr a Borek tvrdou střelou skóroval.

Hořkou pilulku museli hosté spolknout v 72. min. Rozběhnutého De Oliveiru skosil Žižka, který musel po druhé žluté opustit hřiště. Navíc se kopala penalta, kterou příbramský kapitán Huňa bezpečně proměnil.

<tbody><tr class="invert"><td>Příbram - České Budějovice 3:0 (0:0) </td></tr><tr class="highlight"><td><strong>Branky:</strong> 57. Tomašák, 70. Borek, 73. Huňa z pen. Rozhodčí Paták, žluté karty: Hílek, Žižka, Hunal (všichni ČB), červená karta: 72. Žižka. Diváků: 3750. </td></tr><tr><td><strong>Příbram:</strong> Krbeček - Plašil, Müller, J. Štochl, Pleško - Huňa, Biyik, Nechvátal (71. Tarczal), Tomašák (83. Mišun) - Borek, De Oliveira (90. Františ). </td></tr><tr><td><strong>Č. Budějovice:</strong> Kučera - Peroutka, Horejš, Hunal, Žižka - Hudson (81. Mezlík), Hílek (46. Riegel), Benát, Kovařík (62. Šíma) - Svátek, Sedláček. </td></tr></tbody>