Rubriky:

1. liga

Útočník Schulmeister se upsal Almelu, Olomouc čeká na peníze

18. srpna 2008 13:44 - OLOMOUC

Fotbalový útočník Vojtěch Schulmeister už je jednou nohou v nizozemském celku Heracles Almelo. Čtyřiadvacetiletý ofenzivní hráč Olomouce podepsal v klubu smlouvu na dva roky s dvouletou opcí, ale Sigma jeho transferkartu uvolní až poté, co vedení čtrnáctého mužstva nizozemské ligy složí na účet dohodnutou částku za přestup.

Mělo by se jednat už jen o formální úkon. Kluby se dopředu na podmínkách domluvily a závěr jednání už byl přímo na hráči, který odletěl do Nizozemska doladit svůj kontrakt. "Podle mých informací se hráč s klubem dohodl a podepsal smlouvu. Na penězích jsme se domluvili i my, ale čekáme, až nám je Almelo pošle. Pak bude přestup kompletní, my do té doby transferkartu neuvolníme," řekl sportovní ředitel Sigmy Jiří Kubíček.

Olomoucký odchovanec Schulmeister v lize nastřílel jedenáct branek. Největší cenu mělo jeho devět gólů z předminulé sezóny, kterými klubu zachránil prvoligovou příslušnost. Za kouče Martina Pulpita upadl v nemilost, letos se ale do základní sestavy vrátil a v minulém kole jednou trefou pomohl k výhře nad Plzní. Do Almela následuje bývalého spoluhráče ze Sigmy Lukáše Bajera, jenž do týmu před třemi týdny odešel na roční hostování.

Po Schulmeistrovi by v sestavě Olomouce nemělo zůstat volné místo. Vedení celku, který nadějně rozehrál sezónu a po třech kolech má na kontě sedm bodů, bude hledat náhradu. "Ještě v tomto přestupním termínu chceme přivést jiného útočníka. Chceme českého hráče," uvedl Kubíček.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..