Rubriky:

1. liga

Fotbalisty Českých Budějovic znovu povede Tobiáš

27. srpna 2008 09:40 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Odvolaného trenéra Jana Kmocha nahradil u fotbalistů Českých Budějovic Pavel Tobiáš. Třiapadesátiletý kouč, který v první lize naposledy působil v Příbrami, povede Jihočechy již počtvrté v kariéře. Novým asistentem bude trenér rezervy Karel Musil, koučem brankářů zůstává Petr Skála. Tobiáš bude mužstvu představen ve středu dopoledne a již povede první trénink.

"Rozhodli jsme se pro něj, protože je to kvalitní a úspěšný trenér, který má navíc s působením v Dynamu velké zkušenosti," uvedl sportovní manažer klubu Roman Rogoz. "Co nejrychleji se chceme dostat z pásma sestupu, po konci podzimu si to společně vyhodnotíme," naznačil, jaké úkoly nový kouč dostal.

Zástupci jihočeského klubu se v úterý rozhodli reagovat na neuspokojivé výsledky mužstva a jako první z ligového pelotonu sáhli v nové sezoně ke změně na trenérském postu. Stejně jako před rokem odvolalo vedení kouče už po čtyřech kolech, v nichž se Dynamu povedlo jen v jednom utkání bodovat.

Zatímco vloni získali Českobudějovičtí pod vedením Františka Cipra jedno vítězství, letos dosáhl Jan Kmoch při své ligové premiéře v roli hlavního kouče pouze na bod za remízu 0:0 s nováčkem Bohemians Praha. Jinak utrpěli Jihočeši tři drtivé porážky nejméně o tři branky a po poslední z nich se Spartou se propadli na dno tabulky, což nakonec stálo Kmocha místo.

Tobiáš vedl Budějovice už třikrát

Jeho nástupce zná situaci v jihočeském klubu lépe než kdokoliv jiný. V Českých Budějovicích strávil většinu ze své bohaté trenérské kariéry, od roku 1993 vedl Dynamo v české nejvyšší soutěži celkem třikrát. Svoji obnovenou premiéru prožije jihočeský rodák v sobotním utkání ve Zlíně, kde už bude mít po boku nového asistenta Musila, který doposud v České fotbalové lize vedl jihočeskou rezervu.

Tobiáše nabídka velmi potěšila. "Ani chvíli jsem neváhal. Jsem Budějovičák, je to srdeční záležitost. Zároveň však i velká zodpovědnost. Musím udělat vše pro to, abychom začali hrát tak, aby Budějovice byly každému důstojným soupeřem a ne outsiderem," řekl Tobiáš po svém prvním tréninku novinářům.

Práce bylo málo, jsme schopni odvést víc

Třiapadesátiletý kouč věří, že se České Budějovice brzy dostanou z nejspodnějších příček. "Je tady kádr, který na ligu určitě má, kvalitativně můžeme konkurovat minimálně polovině ligy. Záchrana je pro Budějovice povinnost, ale neměl by to být cíl. Musíme se co nejrychleji dostat ze současného problému a pokusit se třeba i o horní polovinu tabulky," nastínil Tobiáš své smělé plány.

Chce prý zlepšit hlavně přístup hráčů. "Bohužel jsem měl pocit, že té práce bylo málo. Jsme schopni odvést víc. Hráči musí opouštět trávník s pocitem, že jsou totálně vyčerpaní a že jim není dobře. Teď musíme udělat tlustou čáru a začít tvrdě pracovat," nabádal zkušený trenér.

Tobiáš patří k nejzkušenějším ligovým trenérům, dohromady už odkoučoval 318 zápasů se zápornou bilancí 106 výher a 121 porážek. Vedle Českých Budějovic působil také v pražské Slavii a v Brně, naposledy trénoval Příbram, kde byl před dvěma lety na podzim předčasně odvolán. V současnosti pracoval v Českých Budějovicích s mládeží.

Jihočeši plánují také posílit kádr, podle některých informací má do klubu namířeno sparťanský záložník Ondřej Kúdela. Rogoz však jeho příchod nepotvrdil. "Můžu jen říct, že vedení se snaží získat určité posily. Jednáme s více kluby," uvedl.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..