Rubriky:

1. liga

Stavba nového fotbalového stadiónu v Brně začne v dubnu 2009

12. září 2008 14:32 - BRNO

Moderní fotbalový stadion pro 1. FC Brno se začne stavět v dubnu 2009. Hotový má být v červenci roku 2011, vyplývá ze studie uveřejněné na stránkách jihomoravského krajského úřadu. Nový stadión vznikne přestavbou stávajícího, zchátralého objektu za Lužánkami. Po obnově má pojmout 30 000 diváků. Stadión, který by měl vyhovovat standardům UEFA a FIFA, přijde na 1,9 miliardy korun. Polovinu zaplatí město Brno, druhou půlku bude požadovat po státu.

Nová fotbalová aréna bude postavena na půdorysu elipsy. Například tribuny stavbaři zkonstruují ve dvou řadách nad sebou a povede na ně 16 schodišť. Všechny tribuny budou mít místa pouze k sezení a budou zastřešeny. Pro zápasy se připraví přírodní, vyhřívaný a zavlažovaný trávník, vedle ještě tréninkové hřiště.

V projektu popisují autoři podrobně i další zázemí - podobu šaten, sprch, prostor pro rozhodčí nebo místnost pro dopingové zkoušky. Pozornost věnovali i občerstvení - například ve varně ve druhém nadzemním podlaží budou kuchaři schopni připravit 600 hlavních jídel za den. "V celé stavbě stadiónu bude v plném provozu celkem 75 zaměstnanců, v průběhu konání sportovních akcí bude obsluha stadiónu představovat asi 300 osob," uvádí se v dokumentu.

Přímo u stadiónu bude moci zaparkovat 750 aut - stání budou přímo pod tribunami. Fanoušci budou moci zaparkovat i v okolí, například u nedalekého nákupního centra. Dohromady by u stadiónu mělo být téměř 1600 parkovacích míst.

Brněnští prvoligoví fotbalisté hrají v posledních letech na stadionu na Srbské. Lužánecký areál, na kterém tehdejší Zbrojovka Brno před téměř 30 lety vybojovala titul a který drží rekord české ligy v návštěvnosti, nesplňoval požadavky. Stadión je v celkově špatném stavu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..