Rubriky:

1. liga

Vlastence už jsem hodil za hlavu, tvrdil ostravský stoper Bolf

21. září 2008 20:43

Při čtvrteční pohárové konfrontaci s moskevským Spartakem svůj tým podrazil, neboť si dal vlastní gól, který rozhodl o porážce Ostravy. V nedělním ligovém duelu s Příbramí se stoper René Bolf omluvil spoluhráčům i fanouškům, neboť parádní brankou nasměroval Baník k důležité výhře a tříbodovému zisku. „Vlastence jsem dávno hodil za hlavu,“ tvrdil Bolf, že na nešťastnou čvrteční trefu vůbec nemyslel.

Mužstvu jste pomohl po delším čase parádním gólem. Jaký se vůbec zrodil?

Kopali jsme rohový kop. Stál jsem u brankáře, držel mě ještě jeden hráč. Bylo to i o štěstí a správném načasování výskoku. Podstatné je, že míč skončil v síti.

Bral jste nedělní gól jako satisfakci po vlastní brance ve čtvrtečním pohárovém zápase se Spartakem Moskva?

Kdepak, to už je za mnou. I vlastní góly k fotbalu patří. Já měl prostě ve čtvrtek smůlu. Nikdo mi nic nevyčítal, jen média ze mne udělala hvězdu. Byla to jen nešťastná náhoda, nic víc. Už jsem toho čtvrtečního vlastence hodil za hlavu.

Baník konečně vyhrál, ale přiznáte, že se na tři body hodně nadřel?

Určitě, já jsem říkal už v týdnu, že to bude proti Příbrami těžké utkání. Hráli ze zajištěné obrany na rychlé brejky. Hlavně, že jsme nedostali gól, sami  ho dali a máme tři body. Ono to je vždycky o vstřelení první branky. Dobře, že jsme ji dali my a při šancí hostí v úvodu druhé půle neinkasovali. To by pak bylo ještě těžší.

Více o utkání Ostrava - Příbram čtěte zde.

Nepadala na mužstvo deka po třech prohraných zápasech?

Deka určitě ne, jen se k nám obrátilo štěstí zády. Věřím, že teď už to bude dobré a obrátí se k nám čelem a my půjdeme výkonnostně i výsledkově nahoru.

Baník měl hrát o špičku tabulky, ale zatím je jí dost vzdálen. Může tohle vítězství přinést obrat?

Věřím, že ano. Pod tlakem nejsme, atmosféra v kabině je normální. Určitě chceme hrát o špici, nevzdáváme se toho. Tohle by měl být skutečně ten první krůček, po němž by měly přijít další.

Co tedy Baníku chybí k lepším výkonům?

Už jsem řekl, že to je o gólu. Nám koncovka nevycházela a góly tudeíž chyběly. Proti Příbrami se to povedlo. I kdybychom ten zápas vyhráli 1:0 brankou z poslední minuty, není to podstatné. Rozhodující jsou tři body, od nichž se odpíchneme dál. Určitě půjdeme nahoru i herně. Tohle mužstvo má velkou sílu, jen ji musíme umět proměňovat ve vítězství.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..