Rubriky:

1. liga

Teplický fotbalista Klein: Vzal jsem to na sebe a vyšlo to

29. září 2008 14:30

Teplický stoper Martin Klein v nedělním utkání proti Zlínu rozhodl zápas dvěma trefami v rozmezí tři minut během drůhého poločasu. Skóre otevřel nechytatelnou dělovkou z trestného kopu z dobrých pětatřiceti metrů. A pak se prosadil hlavičkou po centru Stožického. "Jsem rád, že moje góly rozhodly," řekl po zápase Klein.

Dvěma góly jste zařídil vítězství fotbalistů Teplic nad Zlínem. Jak jste viděl zápas?

V prvním poločase jsme nehráli moc dobře. Měli jsme málo pohybu a vyhraných soubojů. Nebyli jsme spokojení s vlastním výkonem, což jsme si o přestávce vyříkali. Druhou půli jsme se zvedli a jsem rád, že moje góly rozhodly.

Jak to, že jste šel kopat přímý kop?

Pro fanoušky je to asi novinka, ale kdysi jsem je zahrával. V Teplicích mě k tomu kluci ale v poslední době nepouštěli. Ale tentokrát jsem si míč vzal, protože jsem si na ten trestňák věřil. A vyšlo to.

Nehlásili se Michal Doležal nebo Vlastimil Stožický?

Na Doležala to bylo moc daleko a Stožický se k míči moc nehrnul. Další exekutor trestných kopů Vlasta Vidlička, který je zahrává z větší vzdálenosti, už nebyl na hřišti. Tak se naskytla šance pro mě.

Více o zápase Teplice - Zlín čtěte zde.

Druhý gól, to už byla vaše klasika - hlavou po standardní situaci...

Stožický krásně zahrál balón na zadní tyč, kam jsem si naběhl. Byl tam z bránících hráčů jen Malcharek. Kroča se Zbožínkem stáli uprostřed branky nebo na přední tyči. Využil jsem toho, že mě obrana nechala volného a povedlo se mi skórovat.

Kdy jste dal naposledy dvě branky v jednom zápase?

V první lize ještě ne. A musel bych dlouho vzpomínat. Snad někdy v žácích nebo v dorostu.

Proti Zlínu jste teprve podruhé v sezóně zaznamenali víc než jednu branku v utkání. Je to signál ke zlepšení střelecké produktivity?

Po čtyřgólovém přídělu do sítě Českých Budějovic v úvodu ligy se nám pak střelecky nedařilo. Jsme ale rádi i za nejtěsnější vítězství nad Ostravou, bezbrankovou remízu na Spartě i vítězství nad Zlínem. Ale pořád ještě nejsme v úplně nejlepší formě a máme co zlepšovat. Hlavně potřebujeme, aby se prosazovali útočníci. Tomáš Jun proti Zlínu nehrál, ale věřím, že s jeho návratem do sestavy znovu stoupne údernost naší ofenzivy.

Po středeční pohárové dohrávce v Písku vás čeká další ligové kolo na Bohemians Praha...

V Písku to nebude snadné, protože celky z nižších soutěží se dokáží proti prvoligovým soupeřům vyhecovat. Jedeme tam s pokorou i jasným cílem postoupit. A na Bohemians se pokusíme bodovat. Musíme se domácím vyrovnat bojovností, na níž mají hru založenou.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..