Rubriky:

1. liga

Fotbalové kluby se přou se STES o peníze za divácké návštěvy

30. září 2008 15:32 - PRAHA

Prvoligové kluby se přou s marketingovou společností fotbalového svazu STES o 16 miliónů korun, které si mají rozdělit podle návštěvnosti zápasů během loňského ročníku. Zástupci některých celků se domnívali, že tuto sumu získají týmy nad rámec společného projektu, z kterého plyne každoročně do nejvyšší soutěže odhadem 125 miliónů korun.

"Část klubů myslela, že přijdou ještě další peníze a ty se rozdělí, ale STES žádné další peníze přerozdělovat v úmyslu neměl. Do příštího jednání předloží zástupci marketinkové společnosti jiný návrh a zdá se, že dojde ke kompromisu," uvedl šéf ligy Ivo Lubas po úterním jednání ligového shromáždění v Praze.

Od letošní sezóny jsou pravidla jasně daná a za rok už k podobným debatám dojít nemůže. "V rámci sponzorského projektu Gambrinusu půjde deset miliónů zcela zvlášť pro ty kluby, které budou s diváky nejlépe pracovat," řekl Lubas. Na konkrétním klíči se však stále pracuje.

Jasno je o penězích pro kluby, jejichž současní či bývalí hráči se zúčastnili mistrovství Evropy. "Podíl dostane pět českých klubů. Sparta 240 tisíc eur (téměř šest miliónů korun), Ostrava 65 tisíc (1,6 miliónu), Slavia, Teplice a Mladá Boleslav po 50 tisících (1,2 miliónu)," uvedl generální sekretář svazu Rudolf Řepka.

Dalších 38 tisíc eur (asi 930 tisíc korun) získá s výjimkou Slavie Praha každý klub jako podíl z loňské Ligy mistrů. Slávisté nejsou do výčtu zahrnuti, protože coby přímý účastník dostávali svůj podíl přímo od UEFA.

Svaz dál pracuje na nové legislativě ohledně divácké bezpečnosti na stadiónech. "Stále se snažíme ideálně sladit naše normy s novými zákony, aby platily od začátku příštího roku," uvedl bezpečnostní manažer svazu Miroslav Platil. Se svými kolegy hledá ideální model financování kamerového systému, který má stát pro celou ligu 75 miliónů korun. "Jednou možností je spolupráce se Sazkou, která by se na financování podílela, ale hledáme i jiné zdroje," uvedl funkcionář.

Lubas uvedl, že zástupci Slavie v úterý přišli s revoluční novinkou, aby si podobně jako v evropských pohárech za své diváky zodpovídaly kluby i při zápasech na soupeřově stadiónu. "V našich legislativních podmínkách to nevidím příliš optimisticky, ale budeme se o tom dále bavit," řekl ligový ředitel.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..