Bohemians - Teplice 1:0Nováček udolal trapné Teplice, které dorazily na Žižkov taxikem

11. Zoubek (penalta) 1 : 0

Žižkovský trávník Teplicím nesvědčí, po Viktorce je tu porazili i Bohemians. „Rozehráli jsme zápas dobře, byl to nejlepší vstup do domácího utkání. Z proměněné penalty se pak odvinul pozitivní vývoj pro nás. Byli jsme aktivnější, ve druhé půli jsme si vítězství pohlídali,“ liboval si trenér domácích Luboš Urban.

Domácí se museli obejít bez distancovaného kanonýra Kincla, ale obranu posílil stoper Horáček z Braunschweigu, v zadních řadách hostí se zase objevil omilostněný Lukáš.

Tepličtí dorazili na Žižkov se zpožděním taxíky kvůli zácpě, zaviněné hromadnou autohavárií. Ke karambolu v jejich zadních řadách došlo po deseti minutách, když Ibe nastřelil ruku Merziče a Zoubek s přehledem penaltu proměnil. Severočeši se zmohli jen na jednu šanci, ale Vachouškovu, hlavičku Belaň vyrazil na roh, stejně jako v závěru dalekonosný pokus Kleina.

Fotbalová nuda pokračovala před prořídlými ochozy i po změně stran, jen přímý kop Demetera probral na chvilku diváky i Belice v teplické brance. Totéž se povedlo později Galbavému a Jablonskému, ale také bez gólového efektu. Výkon Teplic nelze nazvat jinak, než trapný. „Jsem velmi zklamaný. Zápas jsme nezvládli. Měli jsme tu bodovat. Zápas rozhodla jedna situace, ale na naší straně mělo být víc aktivity,“ litoval kouč hostí Jiří Plíšek.

Bohemians - Teplice 1:0
Branka: 11. Zoubek z penalty. Rozhodčí: Adam, žluté karty: Turtenwald, Dmeter , Vošahlík, Kropík - Vachoušek, Doležal, Mahmutovič, Klein, 1622 diváků. Poločas 1:0.
Bohemians: Belaň - Macháček, Obermajer, Horáček, Grznár - Zoubek (36. Vašahlík), Turtenwald, Demeter, Jablonský (79. Kropík) - Jeslínek, Ibe (60. Galbavý).
Teplice: Belic - Merzič (76. Smejkal), Lukáš, Klein, Rosa - Doležal, Sabou, Ljevakovič (46. Verbíř), Stožický - Vachoušek (65. Mareš), Mahmutovič.