Rubriky:

1. liga

Sparťanští rowdies hrozili vedení defenestrací

6. října 2008 20:32 - PRAHA

Na Letné bylo po pondělním derby pražských „S“ pěkně horko. Před hlavní tribunou se shromáždily na dvě stovky sparťanských rowdies, kteří se skandovanými hesly dožadovali odstoupení vedení a odchodu hráčů. Vzduchem létaly ohlušující dělobuchy a na pomoc museli být povoláni těžkooděnci, celou situaci monitoroval i policejní vrtulník.

Několik minut po skončení derby pražských „S“ na Letné, ve kterém sešívaní po dobrém výkonu vyhráli 4:1, se příznivci Sparty rozhodli, že dají najevo svůj nesouhlas s tím, kam se jejich milovaný klub v poslední době ubírá. Ve čtvrtek totiž sparťané vypadli z Poháru UEFA a v minulém kole podlehli v Liberci 0:3.

Derby Sparta – Slavia na Sport.cz
ON-LINESparta - Slavia 1:4
REFERÁTSlávistická ikona Šmicer sparťanským katem
FANOUŠCISparťanští rowdies hrozili vedení defenestrací
ŠMICERTeď už snad smlouvu ve Slavii dostanu

Pro svůj improvizovaný protest si vybrali sektor před tiskovým střediskem a svůj nesouhlas nejen s vedením dávali hlasitě najevo. Terčem jejich pokřiků se stalo vedení Sparty a také samotní hráči. Nechyběla hesla jako: „Křetinský, demisi! Křetinský, demisi!“, „My chceme Spartu!“ či „Hráči ven! Hráči ven!“

Kvůli skandujícím fandům muselo dokonce vedení narychlo změnit místo konání oficiální pozápasové tiskové konference a na pomoc povolat policejní těžkooděnce. Muži zákona vybaveni pendreky a štíty celou situaci monitorovali a nepřipustili žádný vážnější konflikt. Vzduchem přesto létaly ohlušující dělobuchy. Nechyběly ani urážky, jejichž adresátem byl často šéf klubu Daniel Křetinský.

Jan Cícha, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..