Rubriky:

1. liga

Venku je to bída, ví Škorpil před cestou na Hanou sám moc dobře

24. října 2008 08:12 - LIBEREC

Jedno ví liberecký kouč Ladislav Škorpil moc dobře... Pokud se chce se svým týmem natrvalo usadit na ligovém výsluní a vetřít se do společenství pražských “S“ a Mladé Boleslavi, musí začít vozit body i z cizích hřišť. „To bychom rádi, abychom soutěž ještě víc zdramatizovali. Bodovat jen doma je málo,“ nemusí trenérovi Severočechů nikdo radit.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Doma jsou Severočeši suverénní. V šesti zápasech získali šestnáct bodů.  „Bilance je to chvályhodná, ale jen bodovat doma nestačí, jestliže chceme ligu zdramatizovat. A to my samozřejmě chceme,“ ví kouč Severočechů moc dobře, že bodový import z cizích hřišť je nutností.

Bídné vysvědčení z cizích hřišť

Jenže venku se jeho týmu příliš nedaří. Ze čtyř zápasů pouhé čtyři body, to je hodně bídné vysvědčení. „Právě v této disciplíně zaostáváme. A nejen za Slavií a Mladou Boleslaví, mužstvy, které jsou v tabulce před námi,“ připomíná Škorpil svým hráčům před páteční cestou k duelu jedenáctého ligového kola v Olomouci.

Z Hané by chtěl právě vzhledem k dosavadní nevalné bilanci na soupeřových hřištích alespoň bod. A ještě raději tři, to se ví.

„Jenže v Olomouci je to vždycky těžké, protože Hanáci jsou nevyzpytatelní a dopředu těžko čitelní. Jednou zahrají jako z partesu, jindy nečekaně ztratí,“ upozorňuje Škorpil, na jehož tým čeká konfrontace s Olomoucí během pouhého týdne hned dvakrát - v pátek od 17 hodin na ligové scéně, v úterý ve čtvrtém kole Českého poháru.

Trenér ví, že Gebre pomohl

„V posledních zápasech jsme hodně zlepšili defenzívu, neboť se nám podařilo stabilizovat obranu. Příchod Gebreho hodně pomohl, a i proto jsme utkání se Spartou, Ostravou a Jabloncem odehráli s čistým kontem. A nula je vždy základem k bodovému zisku,“ naznačil Škorpil, proč věří v import z Hané a tudíž i v místo na výsluní, kde by se chtěl s Liíbercem usadit natrvalo.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..