Rubriky:

1. liga

Končí legrace, Slavia zakáže výtržníkům vstup do Edenu

3. listopadu 2008 18:28 - PRAHA

Blýská se na lepší časy. Pro fotbalové výtržníky by mělo být na českých stadiónech stále méně místa. V neděli jim to důrazně vzkázala také Slavia. Během utkání s Brnem zajistila hostující fanoušky, kteří v hledišti zapálili světlice a další vhodili na trávník, a hodlá jim zakázat vstup do Edenu.

Princip „práva pána domu“ začíná fungovat i na českých fotbalových stadiónech. Využívá ho třeba Sparta, Teplice a naposledy v neděli Slavia. Kdo nehodlá respektovat návštěvní řád, nebude příště na příslušný stadión vpuštěn. Vršovičtí pořadatelé tak hodlají zatočit s brněnskými výtržníky, kteří během nedělního ligového zápasu uspořádali v Edenu pyrotechnickou show.

„Novela trestního zákona prošla v parlamentu do druhého čtení. Řeší i tuto oblast - zákaz vstupu na stadión,“ poukazuje pro Sport.cz předseda fotbalové disciplinární komise JUDr. Alexander Károlyi, který se na vypracování novely podílel.

Slavia využívá kamerového systému ve svém novém stánku. Již v utkání s Olomoucí identifikovala a předala policii výtečníka, který ze sektoru pro hostující fanoušky vhodil na trávník kelímek s pivem. Hrozí mu pokuta 3000 korun a úhrada nákladů správního řízení. Slavia viníkovi každopádně bez ohledu na závěry státních orgánů zakáže vstup na stadión. Stejně bude v rámci nulové tolerance postupovat také v případě provinilců z Brna.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..