Rubriky:

1. liga

Teplický Jun se vydá na námluvy do Rakouska

12. ledna 2009 18:48 - TEPLICE

Na námluvy s posledním týmem rakouské ligy Altachem se vydá teplický fotbalista Tomáš Jun. „Jsou to ale zatím opravdu jen námluvy, nic konkrétního domluveno není. Tomáš má o další zahraniční angažmá zájem a my mu rozhodně bránit nebudeme,“ potvrdil boss severočeského klubu František Hrdlička, že by útočníkovi k odchodu ze Stínadel souhlas dal. „Kdo u nás nechce hrát, tomu překážky rozhodně neděláme.“

Jun už v minulosti zkoušel štěstí v Turecku, kde se neprosadil, takže se loni v létě vrátil zpátky do Teplic. "Teď ho láká Rakousko. Mělo by jít o půlroční hostování s opcí, jestliže se Jun v Altachu prosadí," prozradil František Hrdlička.

Útočník sice odstartoval sezónu hattrickem, jinak mu ale podzim moc nevyšel. Proto se začal rozhlížet po zahraničním angažmá v německy hovořící zemi poblíž domova. To Altach splňuje, byť je zatím v rakouské lize na sestup. "K mužstvu nastupuje trenér Zellhoffer, který si na minulých štacích v Rapidu, Paschingu či Austrii oblíbil české hráče. Jun by mohl nastupovat po boku Brazilce Ailtona, někdejšího bundesligového kanonýra," říká Pavel Zíka z agentury Sport Invest, která hráče zastupuje.

Ve hře je zatím Junovo hostování do června s následnou opcí. "Je to podobný model jako u Jana Rajnocha. Ve smlouvě se musíme pojistit před případným sestupem klubu. Buď by Tomáš v létě zůstal natrvalo, nebo by se v případě sestupu Altachu vrátil a mohl zamířit někam jinam," vysvětluje Zíka.

To letenský obránce Jan Krob se už vydal do Španělska na stáž s německým Freiburgem, který usiluje o návrat do bundesligy. "Máme souhlas Sparty, takže Honza v neděli odletěl. Pokud by uspěl, může dojít ke druhé etapě - rovněž o vyjednávání hostování s opcí," avizuje Zíka.

Sparta ovšem Kroba ještě neodepsala. "Honza má nadprůměrnou fyzickou kondici, i proto jsme mu povolili testy v zahraničí v době, kdy je naše mužstvo na horském soustředění. Po návratu se zase připojí k týmu," uvedl personální ředitel klubu Jakub Otava pro ČTK.

zp, dos, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..