Rubriky:

1. liga

VIDEO: Šmicrovi se na běžky moc nechtělo, nakonec ale do stopy vyrazil

13. ledna 2009 14:39 - ŠPINDLERUV MLÝN

Již tradičně v Krkonoších nabírají fotbalisté pražské Slavie síly na ligové jaro na kondičním soustředění. Azyl nalezli opět na Švýcarské boudě ve Špindlerově Mlýně ve výšce 820 metrů nad mořem. Denní program Jarolímových svěřenců se neliší od let předchozích - běžky střídá spinning, posilovna a samozřejmě regenerace. Trenéři mají k dispozici třiadvacet hráčů, na horách chybí pouze zranění Volešák s Litterim.

Šmicrovi se na běžky moc nechtělo. Alespoň při pátečních fyzických testech hlásil, že by se jim rád vyhnul. Nakonec ale v úterním dopoledni v desetičlenné skupině do bílé stopy na pětadvaceti kilometrový okruh přece jen vyrazil.

„Minule mně spinning seděl, ale po poradě s trenéry jsme se rozhodli pro běžky, protože je to příprava komplexnější. V pondělí to nebylo nic moc, ale dnes už to docela šlo,“ svěřoval se Vladimír Šmicer a dodával, že zdraví zatím slouží. „Uvidíme až budeme mít fotbalové tréninky, ale zatím je to dobré,“ liboval si.

Janda na běžkách jedničkou

Spolu se slávistickým veteránem vyrazili na běžky také Brabec, Dřížďal, Šenkeřík, Hubáček, Grajciar, Jablonský, Diviš, Janda a Hošek. Nejrychlejší byl Petr Janda, o němž  se mezi slávisty traduje, že je nejlepším běžkařem. „Říkají to, takže pravda to asi bude. Ale i Mára Suchý běhá hodně dobře,“ chválil Janda spoluhráče.

První zkušenost s běžkami čekala na Františka Dřížďala. „První den to nebylo nic moc, protože jsem doběhl asi půl hodiny za předposledním, ale v úterý už to bylo dobré. Dokonce jsem prý skončil na páté příčce,“ podivoval se obránce, jenž by mohl na jaře na pravé straně slávistické obrany nahradit Mateje Krajčíka.

Další desítka hráčů odjela mikrobusem do Vrchlabí polykat tréninkovou dávku na spinningu. Mezi tradičními odpůrci běžek byli Cissé, Belaid, Tavares, Šiklič, Toleski, Vaniak, Černý, Latka, Ivana a Švento.

Poslední část mistrovského celku se věnovala individuálnímu tréninku. Drobné zdravotní potíže totiž nedovolily plné zatížení Marku Suchému, jenž má problémy s achillovkou, svalové potíže si z O2 arény přivezl gólman Michal Vorel.

Asistent Řehák: Cíle jsou jasné

Prostředí na Švýcarské boudě si nemohl vynachválit asistent trenéra Pavel Řehák. „Máme to tu již vyzkoušené. Vždy jsme se tu dokázali kvalitně připravit a věřím, že tomu tak bude i letos. Chtěli bychom, aby nás týdenní soustředění nakoplo ke splnění našich cílů, jež jsou jasné - obhajoba mistrovského titulu a postup do základní skupiny Ligy mistrů,“ nechal se slyšet Řehák.

Samozřejmě že mu je jasné, že pro jeho tým to nebude vůbec snadné. Už třeba proto, že se bude muset vyrovnat s absencí nejlepšího ligového střelce Tomáše Necida, jehož ulovilo ruské CSKA Moskva, a také nejlepšího nahrávače Mateje Krajčíka, který zamířil do italské Regginy. „Máme pár hráčů vytipovaných, rádi bychom do každé řady získali novou tvář,“ poznamenal Řehák.

Na soustředění ve Špindlerově Mlýně chybí dlouhodobí marodi Ladislav Volešák a Ital Gianluca Litteri, jenž rehabilituje po operaci kolene v rodné zemi. V úterý absentoval i Marek Jarolím, který se spolu se strýcem a koučem v jedné osobě Karlem Jarolímem zúčastnil rodinného pohřbu. Trenérovi mistrovského celku totiž zemřel otec.

Jan Cícha, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..