Rubriky:

1. liga

Nový stadión prvoligového Baníku bude v Ostravě-Svinově

20. ledna 2009 15:48 - OSTRAVA

Nejpozději do roku 2013 by měl v Ostravě vyrůst nový fotbalový stadión, který se stane domovskou scénou prvoligového Baníku Ostrava. Stadión s kapacitou 30 000 diváků by měl být vybudován v Ostravské ulici v městské části Svinov, nedaleko tamního hřbitova. O jeho umístění právě v této lokalitě rozhodli v úterý městští radní, kteří vybírali ze čtyř míst. Řekl to náměstek primátora Zdeněk Trejbal.

Stávající stadion na Bazalech již nesplňuje přísné podmínky UEFA a fotbalový klub dostával pro své zápasy v evropských pohárech výjimku.

Náklady na vybudování stadiónu by neměly přesáhnout 1,5 miliardy korun. Město při odhadu vycházelo z investic do slávistického stadiónu. Město chce, aby byla výstavba stadiónu financována systémem PPP, tedy s využitím veřejných i soukromých investic. Podle Trejbala to však neznamená, že se na výstavbě nového stadiónu musí přímo podílet fotbalový klub.

Memorandum mezi Baníkem a městem Ostrava

"V tuto chvíli zpracováváme memorandum mezi Baníkem a městem Ostrava. Když město i s pomocí PPP postaví fotbalový městský stadion, Baník ho bude využívat," podotkl Trejbal. Dodal, že právě skutečnost, že Baník bude fotbalový stadión využívat, bude i jednou z podmínek pro soukromého investora.

Člen dozorčí rady Baníku Jakub Kahoun v úterý řekl, že výběr lokality ve Svinově je i pro klub nejideálnější volbou. "Vnímáme to jako další významný krok, který v budoucnu klub, jako je Baník, může posunout zase do jiné sféry. Jsme také moc rádi, že stadión zůstane ve Slezsku," řekl Kahoun, který zastupuje klub při jednáních s městem.

Radní měli na výběr čtyři lokality. Pro Svinov nakonec hovořil především fakt, že pozemky jsou v majetku města, ostatní byly v soukromém vlastnictví. "To je jeden z hlavních důvodů. Samozřejmě se posuzovaly všechny ostatní aspekty jako dostupnost MHD, dostupnost pro pěší, navázání na (dálnici) D47 nebo navázání na ostatní infrastrukturu," uvedl Trejbal.

Materiál na změnu územního plánu

Dodal, že v současné době je vybrán pozemek a rovněž je zpracován materiál na změnu územního plánu. "Město nemá žádný velký městský stadion, Bazaly už nevyhovují vůbec ničemu," zdůvodnil Trejbal, proč se město pro výstavbu nového stadiónu rozhodlo. Ostrava by chtěla stadión využívat i pro kulturní a společenské akce.

Město původně mělo v plánu projekt Národního sportovního centra Morava, který počítal s přestavbou Městského stadionu ve Vítkovicích pro potřeby atletiky i fotbalu. Nakonec se ale přiklonilo k variantě rekonstrukce stávajícího atletického stadionu a výstavbě nového fotbalového stadionu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..