Navrátilec Fořt v prvním zápase za Slavii skóroval

Gólem do sítě Kladna oslavil svoji obnovenou premiéru v dresu fotbalové Slavie Praha útočník Pavel Fořt. Ligový lídr porazil na umělé trávě v Edenu v posledním přípravném zápase před odletem na soustředění do Dubaje Středočechy 2:0. Druhý gól přidal Šenkeřík.

Vedle Fořta poslal kouč Karel Jarolím do zápasu i Kaufmana, zatímco další noví hráči Besta i Brazilec Da Silva, kterého Slavia testuje, měli od kouče individuální tréninkový plán.

Slavia začala aktivně, ale po čtvrthodině vyhrál kladenský Zoubele souboj se Šikličem a pravačkou trefil břevno domácí branky. Pak se Fořt třikrát zastřeloval a ve 40. minutě po uvolnění od Ivany už se trefil přesně k tyči. Zvýšit mohl po jeho centru Janda, ale nastřelil tyč. Po přestávce dal výsledku konečnou podobu Šenkeřík.

Přípravné fotbalové utkání:
Slavia Praha - SK Kladno 2:0 (1:0)
Branky: 40. Fořt, 58. Šenkeřík.
Slavia I. poločas: Vaniak - Kaufman, Jan Hošek, Hubáček, Šiklič - Belaid, Janda, Cissé, Černý - Fořt, Ivana.
Slavia II. poločas: Diviš - Kaufman, Jan Hošek, Brabec, Černý - Grajciar, Belaid, Cissé, Švento - Šenkeřík, Toleski. Trenér: K. Jarolím.
Kladno: Pavlík - Bartoš, Drsek, Beneš (76. Samek), Procházka - Šisler (50. Gross), Szabo, Dubský, Hajník (25. Holub, 70. Chalupa) - Zoubele (63. Hlava), Zachariáš. Trenér: Hřídel.