Žižkov nastřílel v přípravě pět gólů, Brno zdolalo Bělehrad

AYIA NAPA

Vysokou výhrou skončil další přípravný zápas fotbalistů Viktorie Žižkov na herním soustředění na Kypru. V Ayia Napa v úterý přehráli domácí druholigový tým 5:0. Dva góly dal Kalod. Fotbalisté Brna porazili ve druhém přípravném utkání na herním soustředění na Kypru RAD Bělehrad 2:0.

"Zatím sestavu stále ještě střídáme, k zápasům nastupujeme z plného tréninku. Chceme ale, aby nám zápasy něco daly," řekl žižkovský trenér Zdeněk Ščasný. "První poločas byl velmi dobrý, po přestávce přišla trochu ztráta koncentrace. Výsledek nelze přecenit, hráli jsme proti druholigovému týmu, ale některé věci byly hezké," dodal.

Ve čtvrtek nastoupí Žižkov od 14:15 proti Radnički Bělehrad.

Ayia Napa - Viktoria Žižkov 0:5 (0:3)
Branky: 1. a 36. Kalod, 10. Hottek, 65. Vaculík, 86. Hušbauer.
Sestava Žižkova: Kolář - Vaculík, Hruška, Besta, Xavier - Korel (46. Vozábal), Hušbauer, Procházka, Hottek, Bae Hae Min (46. Naumov) - Kalod (46. Straka).

Brno porazilo Bělehrad 2:0

Brňané od začátku zápasu dobře kombinovali uprostřed hřiště a soupeře nepustili k vážnější šanci. Po šanci Heinze, který mířil vedle, otevřel skóre utkání ve 21. minutě Šural. Dostal přihrávku za obranu soupeře a sólo zakončil přesnou střelou k tyči. Po pauze měli Brňané převahu, kterou po Kalvodově rohovém kopu proměnil ve druhý gól hlavou Jílek.

"Hrálo se na výborném trávníku. Utkání jsme měli po celou dobu pod kontrolou. Jsem rád, že jsme udrželi čisté konto," řekl trenér Brna Miroslav Beránek.

FC Brno - Rad Bělehrad 2:0 (1:0)
Branky: 21. Šural, 48. Jílek.
Sestava Brna: 1. poločas: Bureš - Smutný, Živný, Jílek, Okleštěk - Szegedi, Schneider, Heinz, Borák - Šural, Pospěch; 2. poločas: Bureš - Kuncl, Živný, Jílek, Čoupek - Szegedi (67. Hanák), Schneider (62. Švejnoha), Kalivoda, Lira - Borák, Pospěch (63. Došek).

Budějovice přišly v nastavení o výhru

Ve druhé minutě nastavení přišli fotbalisté Dynama České Budějovice o vítězství v přípravném utkání s Trenčínem. V úvodním utkání slovenského soustředění nakonec uhráli s druholigovým soupeřem remízu 1:1. Svěřenci trenéra Pavla Tobiáše vedli od 21. minuty zásluhou Sedláčka.

"Bylo to dobré utkání. Soupeř hraje na špičce druhé ligy a má v týmu asi deset cizinců. Domácí začali dobře, zatlačili nás, ale postupně jsme hru dokázali vyrovnat a dočkali jsme se díky Sedláčkovi i vedení," uvedl Tobiášův asistent Petr Skála na webu Dynama. "Ve druhé půli jsme mohli vedení ještě pojistit, ale v 65. minutě jsme nedali jasnou příležitost. V závěru pak soupeř dokázal vyrovnat."

Další zápas sehrají České Budějovice ve středu proti Piešťanům.

Trenčín - České Budějovice 1:1 (0:1)
Branky: 90. Bubenko - 21. Sedláček. Diváci: 300.
Sestava Č. Budějovic: Kučera - Homoláč, Hunal (62. Žižka), Horejš, Leština - Hudson (46. Riegel), Hílek, Mezlík, Šíma (85. Jasanský) - Sedláček (80. Klavík), Svátek (55. Stráský).

Olomouc nevyužila šance

Fotbalisté Olomouce zahájili soustředění v turecké Antalyi porážkou. Sigma v úterý nestačila na Vojvodinu Novi Sad a druhému týmu srbské ligy po dvou gólech v prvním poločase podlehla 0:2.

Hanákům nevyšel nástup do zápasu, v němž soupeř dvěma góly během úvodních pětadvaceti minut rozhodl. Olomoučtí fotbalisté pak sice srovnali krok, ale výsledek nezměnili. Ve druhé půli měli slušné příležitosti Melinho, Hubník i Doležal, v koncovce se však neprosadili.

Druhý zápas v Turecku sehraje výběr trenéra Zdeňka Psotky ve čtvrtek proti Košicím.

Sigma Olomouc - Vojvodina Novi Sad 0:2 (0:2)
Sestava Olomouce: Drobisz - Nuc, Škerle, Šuškačevič, Heidenreich (35. Onofrej) - Kaščák, Hořava - Kobylík (65. Janotka), Melinho (75. Nepožitek), Doležal (75. Štěpán) - Hubník (65. Petr).