Brno v přípravě neudrželo vedení 2:0 nad Podbrezovou

BRNO

Fotbalisté Brna remizovali v předposledním přípravném utkání před zahájením jarní části ligy se slovenskou Podbrezovou 2:2. Brňané ve čtvrtek vedli po brankách Rabušice a Heinze už 2:0, v závěrečné čtvrthodině ale čtvrtý tým druhé slovenské ligy využil chyb domácí obrany a vyrovnal.

Už v 19. minutě po akci Šurala dorazil pohotově odražený míč do sítě Rabušic. Další vyloženou šanci ke skórování po Šuralově akci promarnil v prvním poločase Hanák, který neprostřelil soupeřova brankáře. Už po půlhodině hry musel odstoupit se zraněným nártem ze hry Střeštík.

Po změně stran v 63. minutě střídající Došek uvolnil Heinze, jenž obešel chytrou kličkou i brankáře a pohodlně přidal druhý gól. V závěru Brňané polevili a umožnili soupeři vyrovnat. "S výsledkem nemohu být spokojen, zbytečně jsme v závěrečné čtvrthodině umožnili soupeři získat iniciativu," řekl trenér Miroslav Beránek.

V generálce na první ligu se fotbalisté Brna střetnou v neděli od 15:00 s Hradcem Králové.