Fotbalové jaro odstartovalo, Žižkov vydřel v nastavení alespoň remízu

Start jarní části fotbalové Gambrinus ligy je tady! V úvodním utkání 17. kola remizoval poslední Zlín na hřišti předposledního Žižkova 1:1. Úvodní gól nedělního utkání vstřelil před koncem první půle Kroča, v poslední minutě nastavení vyrovnal Sabou. Zlín čeká na vítězství od 9. kola. V neděli se hraje dalších šest zápasů.

Úvodní ligový zápas jarní části sezóny začal s desetiminutovým zpožděním, protože rozhodčí poslal některé hráče přezout. Na těžkém terénu se nakonec hrálo a nebylo to tak strašné, jak se čekalo.

Žižkovu se už po dvaceti minutách zranil při skluzu u postranní čáry kapitán Stracený, celkově o ostré zákroky nebyla nouze. Čekal se domácí nápor, jenže opak byl pravdou. Zlín byla daleko aktivnější a měl více šancí. Krátce po úvodním hvizdu se řítil sám na branku Kroupa, mířil však vedle. V 10. minutě promarnil tutovku Rýdel, který se efektně zbavil tří obránců, ale pak nechal jen vyniknout Bartalského. Po následném rohu trefil v ideální střelecké pozici navrátilec do ligy Dostálek jen jednoho z bránících hráčů.

Ve 25. minutě poprvé vážně zahrozil i Žižkov. Odražený míč se dostal ke Strakovi, udělal kličku gólmanovi, ale v rozhodující chvíli podklouzl a balón šourající se do branky stihl ještě odkopnout do bezpečí Kroča. Zlínský stoper a kapitán se pak před koncem půle stal hrdinou znovu, tentokrát gól dal: naskočil si nejvýš na roh Šmahaje a hlavou překonal Bartalského.

I po přestávce hra domácích skřípala. Snaha byla, ale postupně přerůstala v křeč. Jediným světlejším momentem byla střela Kučery těsně vedle. Daleko větší šanci spálil na druhé straně Bača, který v pádu ideálně netrefil centr Čelůstky, i když byl před brankou sám. Zlín vývoj zápasu pohodlně kontroloval. Až do 93. minuty. Pak se po centru zprava prosadil hlavou Sabou a Zlín mohl smutnit.

Viktoria Žižkov - Tescoma Zlín 1:1 (0:1)
Branky: 90.+3 Sabou - 41. Kroča. Rozhodčí: Adam - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Sabou, Gabriel, Pilař - Kroča, Kroupa, Bača. Diváci: 1652.
Žižkov: Bartalský - Vaculík, Pilař, Gabriel, Koukal - Stracený (21. Kučera), Sabou, Švancara, Vozábal (81. Hušbauer) - Pospíšil (63. Kalod), Straka. Trenér: Ščasný.
Zlín: Baránek - Čelůstka, Kroča, Zbožínek, Trubila - Vyskočil (90. Konečník), Dostálek, Rýdel, Šmahaj (85. Musil) - Bača, Kroupa (77. Žůrek). Trenér: Minář.