Rubriky:

1. liga

Policie zatím neví, zda si zásah na stadiónu v Brně naúčtuje

23. února 2009 12:23 - BRNO

Policie zatím neví, zda klubu 1. FC Brno naúčtuje nedělní zásah na jeho stadiónu proti rozvášněným fanouškům Baníku Ostrava. Řekl to šéf brněnské policie Martin Kotlan. Podle smlouvy s ČMFS, uzavřené před týdnem, za klid při utkáních nově odpovídá pořadatelská služba.

Policisté vstupují na stadiony jen ve stavu nejvyšší nouze. V případě, že se tak stane kvůli selhání ochranky, mohou žádat proplacení svého zákroku.

"Je jasné, že ochranka fanoušky nezvládla. Otázkou ale je, zda selhala. Čelila té nejhorší sebrance v podobě polských fanoušků (posílili řady příznivců Baníku)," uvedl Kotlan.

Nyní shromažďuje podklady k zákroku. K nejdůležitějším budou patřit kamerové záběry. Vedení jihomoravské policejní správy je vyhodnotí a rozhodne, zda vystaví 1. FC Brno účet. Představitelé klubu doufají, že se tak nestane.

Zadrženo bylo pět lidí

Kotlan připustil, že se ochranka snažila dav zvládnout. Příznivci Baníku přesto prolomili branku a vnikli na hřiště. Trvalo 20 minut, než se je podařilo zahnat do jejich sektoru. Pět lidí bylo zadrženo. Ředitel brněnské policie považuje za důležité, aby klub z nedělních událostí vyvodil důsledky. Podle něj je nutné zpevnit branku i oplocení oddělující sektor diváků a hřiště.

Otázkou je, podle jakého klíče by policie při vyúčtování zásahu postupovala. Do zákroku přímo na stadiónu se zapojilo asi sto policistů. "Pro nás je nejdůležitější, že kluby vedeme k tomu, aby se více staraly o bezpečnost při utkáních. Je jasné, že jsme v této oblasti teprve v počátcích," řekl Kotlan.

Obdobné problémy jako v Brně vznikly v neděli při duelu Olomouce s pražskou Spartou. Šlo o první riziková utkání, která se hrála podle nových bezpečnostních pravidel dohodnutých mezi policií a fotbalovým svazem.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..