Rubriky:

1. liga

Baník bude při výjezdu fanoušků prodávat vstupenky na jméno

23. února 2009 18:49 - OSTRAVA

Baník Ostrava bude od nynějška prodávat vstupenky na zápasy svého týmu na hřištích soupeřů pouze takzvaně na jméno. Klub zavedení nových pravidel při výjezdech k ligovým utkáním oznámil na svých internetových stránkách v reakci na nedělní výtržnosti ostravských chuligánů při utkání v Brně.

Znamená to, že získat vstupenku na zápas Baníku venku bude v předprodeji v Ostravě možné jen po předložení průkazu totožnosti. Na vstupenku pak bude zaneseno jméno a datum narození fanouška, u vchodu na stadionu proběhne kontrola. Při nesrovnalostech nebude fanoušek do hlediště vpuštěn.

Vedení Baníku po shlédnutí videozáznamu dospělo k názoru, že systém řízeného ticketingu je jedinou možností jak současný stav řešit. "Jak ulehčit situaci ostatním klubům," uvedlo vedení Baníku s tím, že tato praxe se osvědčila už při domácím utkání Poháru UEFA proti Spartaku Moskva.

"Už jsme vstoupili do jednání se Slavií Praha, abychom tuto praxi zavedli při příštím výjezdu. Okamžitě jsme se dohodli," uvedl na webu manažer pro komunikaci a vnější vztahy Baníku Igor Bruzl. Zápas s lídrem tabulky se uskuteční 9. března v Praze. Vedení klubu už podle něj seznámilo s rozhodnutím na vzájemné schůzce i zástupce Ultras Baníku.

V neděli se hrála fotbalová liga poprvé podle nových bezpečnostních pravidel a bez přítomnosti policie, která podle nového zákona od 1. ledna zasahuje na stadionech pouze v případě, že pořadatel situaci nezvládne, na jeho vyzvání a zásah může klubu naúčtovat. V Brně museli pořadatelé přivolat policisty ještě před začátkem utkání, aby učinili přítrž řádění ostravských výtržníků.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..