Slavia ztratila s Bohemians, Jablonec porazil Olomouc

Fotbalisté Slavie Praha v nedělním utkání 18. kola Gambrinus ligy přijeli na půdu střížkovských Bohemians. Sešívaní na těžkém terénu nedokázali překonat domácí obranu v čele s brankářem Beláněm, ačkoli hráli přes půl hodiny přesilovou hru. Dařilo se severočeskému Jablonci, který porazil Olomouc zásluhou gólu Čížka ze 4. minuty 1:0 a připsal si druhé jarní vítězství.

Bohemians Praha na stadiónu Viktorie Žižkov přivítali v městském derby Slavii. Sešívaní na svého soupeře na velmi špatném terénu od začátku pěkně vlétli a brankáři Beláňovi od úvodních minut zatápěli. Nejvíce starostí dělal domácí obraně Pavel Fořt. Do první velké šance se Fořt dostal v 18. minutě, ale po pasu Jandy nedokázal gólmana překonat.

Do další šance sešívaných se ve 23. minutě dostával Besta, ale v obležení protihráči se k zakončení nedostal. O osm minut později trefil z obtížné pozice hlavou břevno Pavel Fořt.

Kincl zápas nedohrál

Zajímavá situace se udála v 55. minutě. Domácí střelec Marek Kincl utržil v jednom ze soubojů zranění na hlavě a byl ošetřován mimo hrací plochu. Přitom se však nejspíše vulgárně vyjádřil na adresu rozhodčího, což neuniklo čtvrtému arbitrovi a hlavní sudí následně Kinclovi ukázal červenou kartu.

Čtvrt hodiny před koncem se po centru Ivany z pravé strany dostal do stoprocentní šance Pekhart, ale svou hlavičku nasměroval přímo do náruče gólmana domácích. V 82. minutě vyhlavičkoval z brankové čáry Turtenvwald pokus Hoška. Domácí se ve zbytku zápasu dokázali s vypětím všech sil ubránit a získali další cenný bod. Slávisté drží ligovou neporazitelnost už 17 utkání.

Jablonec vyhrál i druhé jarní utkání

Fotbalisté Jablonce plní svůj jarní cíl, kterým je co nejdříve si zajistit prvoligovou příslušnost i pro příští sezónu, na 100 procent. Po výhře v minulém kole na půdě Mladé Boleslavi si v neděli poradili na svém stadiónu s Olomoucí 1:0. Jediný přesný zásah zápasu vstřelil již ve čtvrté minutě domácí Čížek. Hosté navíc zápas dohrávali pouze v deseti lidech, protože v 63. minutě byl vyloučen Rossi.