Rubriky:

1. liga

Tomáš Čížek míří do Vladikavkazu a tvrdí: Na Jablonec budu rád vzpomínat

2. března 2009 10:30

Záložník Tomáš Čížek rozhodl zápas jabloneckých fotbalistů s Olomoucí. Bývalý hráč FK Moskva se ale po dvou startech v dresu severočeského mužstva s českou ligou znovu loučí, protože míří zpátky do ciziny. "Ve třiceti letech si už nemůžu moc vybírat. Přišla lukrativní nabídka, díky níž mohu zase zabezpečit rodinu," přiznal Čížek.

 

ARCHIV

Vaše působení v jabloneckém dresu mělo jen epizodní charakter. Po svém lednovém příchodu z FK Moskva jste za severočeský tým odehrál pouze dva ligové zápasy a už míříte opět  do Ruska...

Už při uzavírání smlouvy s Jabloncem jsem měl se šéfem klubu Miroslavem Peltou dohodu, že v případě nabídky ze zahraničí budu moci zase odejít. A tahle situace nastala poté, co zájem projevil Vladikavkaz. V Rusku je přestupový trh otevřený až do půlky března, takže to ještě stihnu.

Na rozdíl od Moskvy je nové působiště takříkajíc poněkud z ruky. Ta vzdálenost vám nevadí?

Ve třiceti letech si už nemůžu moc vybírat. Přišla lukrativní nabídka, díky níž mohu zase zabezpečit rodinu. Na ruskou mentalitu jsem už zvyklý, umím i jazyk, takže bych v přestupu do Vladikavkazu neviděl žádný problém. Podmínky v Rusku jsou jiné, než v Česku, což při mém rozhodování hrálo velkou roli. Na Jablonec ale budu rád vzpomínat.

V Jablonci jste ve dvou zápasech vstřelil dva góly a přispěl k zisku šesti bodů. Jak tuhle krátkodobou výpomoc hodnotíte?

Myslím, že mohu být spokojený. Jablonečtí mi dali šanci trénovat i hrát a tím se vlastně připravit na další angažmá v cizině. Sám jsem nečekal, že dám dvě branky. Vždyť jsem do týmu přišel až v průběhu zimní přípravy. Nemám tolik natrénováno jako ostatní kluci a vydržím se silami tak šedesát až sedmdesát minut. Ale hlavně, že se dvakrát vyhrálo.

Jak vás přijalo jablonecké mužstvo?

Z doby, kdy jsem tady před sedmi lety působil, zůstal jen stoper Homola a nynější asistent Weber. Ale se zapadnutím do kolektivu jsem neměl potíže. Je tady výborná parta. V Jablonci se cítím nejlépe, protože odtud pochází moje manželka a děcko tady chodí do školky.

Jak jste viděl nedělní zápas s Olomoucí?

Vyšel nám úvod, dali jsme brzy gól. Splnili jsme cíl hrát agresivně. V lize ale nejsou mezi mužstvy velké rozdíly. Začátek jara je vždycky o bojovnosti a nasazení.

A ten váš vítězný gól?

David Lafata mi krásně nahrál do běhu. Brankář Drobisz vyběhl a zmenšil úhel. Zkoušel jsem míč zvednout, abych mu netrefil nohy.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..