1. liga

Brno ničí favority, po Ostravě porazilo i Mladou Boleslav

2. března 2009 16:45 - MLADÁ BOLESLAV

Fotbalisté Mladé Boleslavi chtěli proti Brnu odčinit propadák s Jabloncem, ale ani ve druhém jarním kole nejvyšší fotbalové ligy se svěřencům trenéra Pavla Hapala nepodařilo bodovat. Brňané si z města automobilů po výhře z dohrávky 18. kola 4:2 vezou všechny tři body a po Baníku Ostrava porazili i dalšího aspiranta v boji o titul. Jedinou útěchou pro boleslavské může být předvedený výkon, který se od minulého utkání diametrálně lišil.

Fotbalisté Mladé Boleslavi prohráli v minulém kole na domácí půdě překvapivě 1:2 s Jabloncem, čímž nenavázali na kvalitní výsledky z přípravy. Náladu si Středočeši chtěli spravit hned v následujícím 18. kole doma proti Brnu, které bylo na programu v pondělní dohrávce.

Ať měli svěřenci trenéra Hapala jakékoli plány, inkasovaná branka po devadesáti sekundách v nich určitě nebyla. Již po půl minutě byl totiž před pokutovým územím domácích faulován Došek a Brňané měli k dispozici hned v úvodu zajímavou standardní situaci. Marek Heinz technickou střelou notně protáhl gólmana Millera, jenž s obtížemi vytěsnil míč na roh. Míč si postavil Kalivoda, přesným centrem našel hlavu Dvorníka, který sklepl na Zbyňka Pospěcha a hostující útočník z voleje dopravil míč do sítě.

Vyrovnání mohlo přijít v deváté minutě, ale po přízemním centru Kaliny z pravé strany se brankář Lejsal vyznamenal proti střele Pecky. Za pět minut se do další obrovské šance dostal Pecka, pro něhož byl zápas proti Brnu 101. ligovým startem, ale dopadl stejně jako minule. Lejsalovi tentokráte pomohla branková konstrukce i obránci.

Diváci se museli fotbalem bavit. V 17. minutě byla k vidění další veliká příležitost. Na svědomí ji měl hostující Pospěch, jenž však nedokázal zužitkovat přesný centr Liry. Po známém nedáš-dostaneš udeřilo na druhé straně. Papadopulos uvolnil Poláčka, který unikl Dvorníkovi a podél Lejsala poslal míč do sítě.

On-line ze zápasu Boleslav - Brno najdete zde.

Zvrátit vedení na stranu Mladé Boleslavi mohl ve 34. minutě po centru Poláčka Papadopulos, ale ve stoprocentní šanci napálil hlavou břevno a hosté trestali. Přímý kop Kalivody skoro z poloviny hřiště doplachtil do pokutového území domácích, kde vytvořil Mach fatální hrubku, míč propadl k Trousilovi a ten se z otočky nemýlil. "Po prvním poločase jsme měli vést. Bohužel jsme nedokázali proměnit naše šance," smutnil kouč domácích Pavel Hapal.

"Měli jsme určité problémy v defenzivě, někdy jsme měli štěstí a jindy nás vynikajícími zákroky podržel gólman Lejsal," nechal se slyšet kouč Brna Miroslav Beránek.

Poločasovou přestávku vyplnila zajímavá soutěž, které se účastnili vylosovaní diváci. Ti měli za úkol co nejlépe namasírovat přítomnou spoře oděnou modelku, která si i přes nepříliš teplé počasí rozhodně nestěžovala.

Boleslav opět inkasovala na začátku poločasu

Domácí hráči jako by se v šatně zapomněli s myšlenkami na masírování, protože po čtyřech minutách druhé půli opět inkasovali. Nový muž na hřišti Martin Švejnoha vyslal před Millerovu branku střílený centr, který tečoval Pospěch a míč skončil potřetí v domácí síti. "V poslední době nás zrazují individuální chyby v defenzivě," nechal se slyšet Hapal.

Druhý poločas už tolik fotbalové krásy jako úvodní dějství nenabídl, přesto byly k vidění i další šance. Na 2:3 z pohledu domácích snížil v 67. minutě Papadopulos, když zužitkoval přihrávku Mendyho. Vzápětí mohlo být vyrovnáno, ale Táborský Lejsala nepřekonal.

V závěru spálil další šanci domácích Kúdela, ktkerý ze 14 metrů trefil ve středu branky stojícího Lejsala. Na konečných 4:2 pro hosty upravil v 89. minutě Kalivoda. Fotballisté Brna si tak po výhře nad ostravským Baníkem připsali i další skalp aspiranta na titul, když si z Mladé Boleslavi odvezli všechny body. "Viděli jsme nadstandardní utkání, bohužel se smutným koncem pro nás," řekl Hapal.

"Diváci viděli velké množství šancí na obou stranách. Sportovně musím přiznat, že domácí jich měli více, ale my jsme byli produktivnější," liboval si Beránek.

FK Mladá Boleslav - 1. FC Brno 2:4 (1:2)

Branky: 22. Poláček, 67. Papadopulos - 2. a 49. Pospěch, 35. Trousil, 89. Kalivoda. Rozhodčí: Adam - Teuber, Urban. ŽK: Procházka, Janíček, Sylvestre, Kúdela - Pospěch, Švejnoha, Došek. Diváci: 3020.

Ml. Boleslav: Miller - Kalina, Procházka, Janíček, Mach (62. Táborský) - Mendy (82. Rolko), Sylvestre, Opiela (62. Kúdele), Poláček - Papadopulos, Pecka. Trenér: Hapal.

Brno: Lejsal - Kuncl, Trousil, Dvorník, Čoupek (57. Živný) - Heinz (46. Švejnoha), Kalivoda, Mareček, Lira - Došek, Pospěch (69. Šural). Trenér: Beránek.