Rubriky:

1. liga

Švento: Věřím, že nás lidi doženou k výhře

9. března 2009 08:39

Sedmibodový náskok na čele tabulky mohou v pondělí ještě vyplešit fotbalisté Slavie, museli by ale v dohrávce 19. kola Gambrinus ligy bodovat proti nebezpečnému Baníku Ostrava. Ten bude chtít ukončit nepříznivou jarní bilanci. "Chuť mít mohou, ale tady jim nikdo nic zadarmo nedá," varuje před zápasem slovenský záložník Slavie Dušan Švento.

Těšíte se na Baník?

To je jasné. Proti Ostravě se nám hraje dobře, na podzim jsme tam vyhráli. Bude to důležitý zápas, doufám, že vyhrajeme. A těším se na parádní atmosféru. Na podzim bylo na Bazalech plno a rád bych, aby stejná atmosféra byla i v Edenu.

Na čele tabulky máte velký náskok. Asi by bylo trestuhodné ho prohospodařit.

To asi ano. Ale je otázka, co je velký náskok. Když si zajistíme titul, bude to fajn. Kdyby se to podařilo dřív než v posledním kole, nádhera. Ale tak daleko teď nikdo z nás nekouká. Možná to bude znít jako fráze, ale my opravdu jdeme od zápasu k zápasu. Jsme možná trochu v psychické výhodě, protože největší soupeři musejí vyhrávat a ještě čekat na naše klopýtnutí.

Baník na jaře ještě nevyhrál, bude si chtít spravit chuť.

Chuť mít mohou, tady jim nikdo nic zadarmo nedá. Navíc by v náš prospěch měl hrát i Eden, snad nás lidi doženou k výhře.

Jak se sžíváte s tím, že na jaře hrajete levého obránce?

Ve Slavii už jsem si toho vyzkoušel spoustu, vždyť už jsem skoro služebně nejstarší. V létě tady budu čtyři roky. Hrál jsem v záloze, v útoku, teď v obraně, tak už mi chybí jen post gólmana… Trenér to se mnou na beku zkoušel už v přípravě a zvykl jsem si. Mám volnou lajnu, k útočení se taky dostanu a celkem mi to vyhovuje, i když nejlíp se asi cítím v záloze.

Z pohledu fanoušků půjde o rizikový zápas. Co byste příznivcům vzkázal?

Aby respektovali stadión, je to nejkrásnější stánek v Česku. Lidi se mají chodit na fotbal bavit a ne dělat bordel. Doufám, že se to začne měnit k lepšímu.

Jan Krůta, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..