Liberec remizoval ve Zlíně, Ostrava porazila Teplice a je druhá

Třemi zápasy odstartovalo 20. kolo fotbalové Gambrinus ligy. Souboj na dálku o druhé místo svedly Ostrava a Liberec. Úspěšnější byl Baník, který porazil 1:0 Teplice a dostal se před Spartu, která hraje až v pondělí s Brnem. Slovan naopak jen remizoval 3:3 na hřišti posledního Zlína - domácí Rýdel a liberecký Kerič si připsali hattrick. Plzeň remizovala s Příbramí 0:0.

Ostravě se na jaře nedařilo. Do soboty čekala na vítězství a téměř tři hodiny neskórovala. A ke všemu Teplice na Bazalech pět let neprohrály. Severočeši, kteří 450 kilometrů dlouhou cestu absolvovali vlakem pohodlným pendolinem, vyhráli oba jarní domácí zápasy a chtěli bodovat i v Ostravě. Jejich duel v Příbrami byl odložen.

Teplická série na Bazalech ovšem skončila. Baník rozhodl ve 49. minutě. Trefil se Zeher a Ostravští dali gól po dlouhých 334 minutách. Domácí žádný velký výkon nepředvedli, jedna vydařená akce jim však k posunu na druhou příčku tabulky stačila.

Zlín sice na jaře předvádí zlepšené výkony, ale bodové vyjádření je stále slabé. Ze tří úvodních utkání získali svěřenci trenéra Ladislava Mináře jen dva body. Doma proti Liberci potřebovali Zlínští nutně bodovat, aby zvýšili své šance na záchranu. Třetí Liberec ovšem útočí na pohárové příčky a hovořila pro něj i statistika. Z posledních šesti duelů na zlínské Letné prohrál jediný. Slovanu se v úvodu utkání dařilo i nadále, chorvatský útočník Kerič stihl do 55. minuty hattrick. Domácí Rýdel však kontroval také hattrickem a zajistil Zlínu další remízu. Liberec tak nedotáhl zápas, v němž vedl 2:0 a pak 3:1...

Plzeň měla před sezónou odvážné plány, v západočeské metropoli se dokonce mluvilo o pohárech. Realita je ale absolutně odlišná a Viktoria se bude muset spíše ohlížet dozadu. Před sestupovými příčkami má desetibodový náskok poté, co nedokázala porazit ani o záchranu bojující Příbram. Viktoria potvrdila, že je v krizi, se Středočechy uhrála jen bezbrankovu remízu.