Rubriky:

1. liga

Alkoholem posilnění fanoušci se na fotbal v Příbrami nedostanou

18. března 2009 16:21 - PŘÍBRAM

Zdržet alkoholu by se měli fanoušci fotbalistů Baníku Ostrava, pokud se chystají na sobotní ligový zápas do Příbrami. Šéf tamního klubu Jaroslav Starka sice nesplní své hrozby, že hostující diváky do areálu U Litavky nevpustí, ale středočeský klub chystá jiná preventivní opatření. Jedním z nich budou povinné zkoušky na požití alkoholu; kdo překročí předem určenou hranici, na fotbal se nedostane.

Příbram dlouho před plánovaným příjezdem obávaných ostravských fanoušků zvažovala, jak se vyvarovat podobných výtržností, které předvedli diváci podporující Baník v prvním jarním kole v Brně. Tam nakonec musela na stadiónu zasahovat policie.

Starka tehdy reagoval prohlášením, že bude zvažovat úplný zákaz vstupu hostujících fandů. "Také jsme zvažovali prodej lístků na občanské průkazy, ale po problémech, které s tím měla podle našich informací Slavia, jsme podobný postup opustili," vysvětlil ve středu v rozhovoru pro ČTK příbramský technický ředitel Josef Hadraba.

A tak Středočeši zvolili jiný způsob - velmi důkladné osobní prohlídky, a především povinnou dechovou zkoušku na alkohol. "Na čtvrteční poradě s policií a bezpečnostní agenturou se domluvíme na hranici, kterou nesmí nikdo překročit. Podle mého názoru nad jedno promile nikdo do hlediště vpuštěn nebude," varoval na dálku ostravské fandy Hadraba.

Z nádraží na stadión fanoušky doprovodí policie

Klub nasadí u vchodů početné pořadatelské týmy, aby se bez dechové zkoušky do areálu nikdo nedostal. "Z nádraží přivede ke stadiónu fanoušky společně policie a ti, kteří kontrolou neprojdou, se mohou okamžitě vydat na cestu zpět," doplnil činovník.

Na základě informací, které si kluby vyměňují, se dá očekávat, že "alkoholová" podmínka řadu diváků před cestou do Příbrami odradí. "Do Ostravy jsme zaslali 200 vstupenek," připomněl Hadraba, kolik fanoušků hostů se U Litavky očekává.

Pro jeho klub přitom bude celá akce výrazně prodělečná. "Při ceně 60 korun za vstupenku a odhadovaných nákladech sto tisíc korun je jasné, že to je pro nás hodně náročné. Ale hodláme za každou cenu pustit do areálu jen slušné fanoušky, kteří nechtějí fotbalu škodit," pokračoval příbramský ředitel.

Klub úzce spolupracuje s policisty, objednaná bezpečnostní agentura dodá sto lidí. "Dnes dopoledne celý prostor pro hostující fanoušky prohlédli specialisté ze zásahové jednotky. Další schůzku máme naplánovánu na čtvrteční dopoledne," naznačil Hadraba, že až do sobotního zápasu čeká pořadatele ještě řada opatření.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..