Rubriky:

1. liga

Vinš jako první oznámil kandidaturu na předsedu fotbalového svazu

7. dubna 2009 11:11 - PRAHA

Prezident Viktorie Žižkov Luděk Vinš jako první muž ve fotbalovém hnutí oznámil, že bude na červnové valné hromadě kandidovat na předsedu svazu. Vinš to řekl na úterní tiskové konferenci v Praze, na níž představil i svůj volební program.

"Český fotbal se teď nachází na dně svých možností. Chtěl bych pomoci jej vytáhnout nahoru a vrátit mu prestiž," řekl Vinš.

Sedmačtyřicetiletý Vinš podal svoji kandidaturu dva měsíce před uzávěrkou přihlášek. Nikdo jiný to zatím neudělal. V zákulisí se spekuluje o tom, že by se o vrcholnou funkci mohl ucházet i současný kouč Al Ahlí Ivan Hašek, ale ten se zatím jasně nevyjádřil, zda se do boje o předsedu svazu zapojí.

Vinš také nastínil hlavní body svého volebním programu: mimo jiné by chtěl, aby se na fotbalové stadiony dočasně vrátila policie. Příjmy svazu by chtěl díky změnám a nové strategii v marketingové společnosti svazu STES navýšit až o 15 procent, dokázal by si představit i vytvoření reprezentačního B-týmu a částečnou autonomii profesionálních soutěží.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..