Rubriky:

1. liga

Policie i Liberec se chystají na utkání s Baníkem

10. dubna 2009 17:23 - LIBEREC

Policie se připravuje na nedělní utkání libereckého Slovanu s Baníkem Ostrava. Přestože na stadionu dohlížet nebude, musí být v pohotovosti, zápas 23. kola první fotbalové ligy vyhodnotila jako rizikový a do Liberce proto povolává posily. Na agresivní fanoušky se připravuje i pořadatelská služba Slovanu, která má s ostravskými chuligány své zkušenosti.

„Proti běžným utkáním budou na stadionu zpřísněna bezpečnostní opatření,“ řekl v pátek mluvčí klubu Lukáš Váňa. Nic konkrétního ale prozradit nechtěl.

Liberečtí policisté budou na příjezd fanoušků připraveni už odpoledne. "Kolem 16:00 by měly dorazit vlakem dva vagóny fanoušků. Kolik jich přijede automobily, nedokážeme odhadnout," řekla liberecká policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Liberecké policisty posílí podle ní kolegové z Jablonecka, Semilska, Českolipska a Děčínska.

Nasazena bude pořádková jednotka i kriminalisté. "Kdy opatření skončí nedokážeme odhadnout," dodala Suchánková. Ve městě panují obavy, že vzhledem k teplému počasí a volnému pondělí nebudou fanoušci z Liberce pospíchat.

Zatímco policie se soustředí na pohyb fanoušků po městě, na stadionu bude situace v rukou pořadatelů. Bezpečnostní služba se podle Váni soustředí především na divácký sektor Baníku. Slovan chce zabránit výtržnostem a vandalismu, který ostravští fanoušci v Liberci předvedli poprvé před pěti lety. Tehdy zničili 21 sedaček, rozstříhali ochrannou síť za brankou a zábavnou pyrotechnikou na některých místech spálili trávník. Policie tehdy sedm z nich pokutovala.

Ještě větší škody způsobili ostravští rowdies v roce 2006 po finále Poháru ČMFS, v němž Baník v Liberci prohrál se Spartou. Tehdy na hřišti a v hledišti napáchali škody za 1,2 milionu korun. Policisté po utkání zatkli čtyři fanoušky podezřelé z ublížení na zdraví, útoku na veřejného činitele nebo výtržnictví.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..