Rubriky:

1. liga

Chuligáni prý plánují střety před fotbalovým derby v Jablonci

17. dubna 2009 15:18 - JABLONEC

Fotbaloví chuligáni prý chystají potyčky před sobotním derby mezi FK Baumit Jablonec a FC Slovan Liberec. Informace o jejich plánech na rvačku u stadionu Na Střelnici získala jablonecká policie. "V ulicích Jablonce nad Nisou bude řada našich hlídek, které mají za úkol zabránit výtržníkům ve střetu," uvedla její tisková mluvčí Ludmila Knopová.

Fanoušci Slovanu se ke stadionu Na Střelnici vydají od konečné tramvaje v povoleném průvodu a po skončení utkání zamíří opačným směrem. Liberečtí fanoušci patří v poslední době k nejslušnějším v Česku. Jablonečtí fotbaloví chuligáni se však v březnu po domácím utkání se Slavií střetli s fanoušky Pražanů. Nedaleko stadionu Na Střelnici se pralo 14 chuligánů - pět slávistických a devět jabloneckých. Někteří z nich čelí obvinění z rvačky a výtržnictví.

Mluvčí Slovanu Lukáš Váňa uvedl, že liberečtí příznivci se nejedou do Jablonce poprat a nanejvýš sáhnou ke slovnímu "hecování" svých protějšků. "Průvod si naši fanoušci vymysleli právě proto, aby se nestali terčem útoku. Při některých minulých zápasech v Jablonci napadli chuligáni menší skupinky libereckých fanoušků na cestě ke stadionu Na Střelnici, zbili je a sebrali jim šály," konstatoval Váňa.

Derby začíná v sobotu v 15:45 a policisté kvůli němu přijmou zvláštní opatření. Zápas považují za středně rizikový. Kromě státních policistů se o bezpečnost v Jablonci postarají také městští strážníci. Na stadionu zajistí pořádek bezpečnostní služba.

Derby mezi Jabloncem a Libercem má největší náboj za několik uplynulých let. Obě mužstva bojují o čelo tabulky - Liberec je třetí a Jablonec s jednobodovým odstupem pátý.

Sobotní zápas zkomplikuje v Jablonci dopravu. Liberečtí fanoušci si pro svůj průvod vybrali trasu po objížďkách, které si vynutila výstavba okružní křižovatky v rušných ulicích Pražská a Turnovská.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..