Rubriky:

Fortuna liga

Baník má pohledávky ve výši 30 miliónů korun, hráčům dluží bonusy

21. dubna 2009 13:30 - OSTRAVA

Ostravským fotbalistům chybí v rozpočtu 30 miliónů korun, které klubu na nesplacených fakturách dluží obchodní partneři. Baník přiznal, že se vinou opožděných plateb dostal do skluzu s vyplácením individuálních bonusů hráčům, ale manažer pro komunikaci a vnější vztahy klubu Igor Bruzl popřel spekulace českých médií, že by za současnými neuspokojivými výsledky prvoligového celku byl dluh na mzdách.

"Veškeré základní platy a osobní prémie za odehraná utkání mají po prozkoumání účetnictví v tuto chvíli všichni hráči vyplaceny," uvedl Bruzl v tiskovém prohlášení. Podle něj má klub vůči jiným subjektům závazek ve výši dvanácti miliónů korun. "Rovnou polovinu z ní tvoří platby hráčům za podpisové bonusy, druhou část nesplacené provozní faktury," uvedl Bruzl.

I na Baník dolehl celosvětový ekonomický útlum. Do tíživé situace se klub dostal tím, že smluvní podmínky neplní partneři. K dnešnímu dni eviduje pohledávky ve výši přesahující 30 miliónů korun, což představuje více než třetinu letošního klubového rozpočtu. "Není tedy ani divu, že pokud finance chybějí v příjmové části podle finančního plánu, pak se odrazí také ve výdajových položkách či cash flow," uvedl Bruzl.

Pohledávky řeší arbitráž FIFA a UEFA

Větší část pohledávek tvoří splátky za prodej Lukáše Magery do rumunského Temešváru a pětimiliónové výchovné za útočníka Milana Baroše, které po jeho přestupu do Galatasaraye Istanbul turecký klub dosud neuhradil. "Kluby naše pohledávky uznávají, přesto je v současné chvíli řeší arbitráž FIFA a UEFA," uvedl Bruzl.

Podle Bruzla ostravskému klubu v dlouhodobějším horizontu žádné vážnější ekonomické problémy nehrozí. Rozpočet na příští sezonu už má mít Baník smluvně pokrytý a po nedávné schůzce se zástupci licenční komise ČMFS prý není důvod, proč by Ostrava neměla obdržet třeba licenci na nadcházející ligový ročník.

"Licenční komise prozkoumala naši dokumentaci v oblasti pohledávek i závazků, a jen pro zajímavost, její předseda pan Rýznar nám pomáhá domoci se dlužných částek. Komunikuje už přímo s licenčními manažery nejvyšších soutěží v Turecku a Rumunsku," uvedl Bruzl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..