Rubriky:

1. liga

Teplice doma ještě neinkasovaly

28. dubna 2009 08:19 - TEPLICE

Fotbalisté Teplic mají za sebou dvě úspěšná severočeská derby. Po pohárovém vítězství v Liberci (2:0) si poradili v první lize i s Jabloncem (3:0) a naznačili, že jsou momentálně v dobré formě. Na jaře doma ještě ani jednou neinkasovali a celkově v jedenácti soutěžních zápasech po zimní přestávce dostali jen tři góly. A proto se drží na dvou frontách v boji o evropské poháry.

„Utkání s Jabloncem mělo pro nás z hlediska vývoje v lize klíčový význam. Šli jsme do něj s očekáváním, jak na tom budeme při náročném programu a početné marodce. Navíc jsme postrádali dva vykartované hráče. A ještě krátce před výkopem jsme museli řešit poslední otazníky v sestavě,“ připomněl teplický trenér Jiří Plíšek.

Začátek zápasu nebyl ze strany Teplic ideální. „Trochu jsme se na hřišti hledali. Ale po vedoucím gólu jsme se uklidnili a už jsme hráli to, co jsme chtěli. Nakonec jsme utkání kontrolovali a zaslouženě vyhráli. Ceníme si dalších tří bodů,“ vykládal kouč.

Důležitý krok

„Udělali jsme důležitý krok,“ oddechl si zkušený záložník Pavel Verbíř, který se vrátil do základní sestavy a znovu potvrdil svůj přínos pro tým. V Liberci i proti Jablonci nahrával na gól, obstaral velký kus práce. „Byla by ale hloupost, kdybychom se nějak uspokojili. Musíme se vyrovnat s absencemi, které k fotbalu patří,“ tvrdil Verbíř.

Jablonečtí po skvělé první polovině jara poněkud polevili ve sbírání bodů. V posledních třech kolech dokonce neskórovali. V Teplicích podle slov kouče Komňackého podali od třicáté minuty nejslabší jarní výkon.

„Mohli bychom želet neúčasti zraněných Špita, Pavlíka, Klapky i potrestaného Loučky, ale jsou tady jiní hráči, aby přesvědčili o své nominaci. Po půl roce nastoupil v základní sestavě stoper Homola. V Teplicích jsme byli málo důrazní. Nevypracovali jsme si žádnou vyloženou šanci. Domácí obrana byla bezchybná,“ rozebíral duel František Komňacký, jehož svěřencům patří momentálně sedmá příčka tabulky.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..