Rubriky:

1. liga

Baník bude dál testovat senegalského útočníka Thiama

5. května 2009 13:23 - OSTRAVA

Senegalský fotbalový útočník Ibrahim Iyane-Thiam zůstane na testech v Ostravě i v tomto týdnu. Zatímco sedmadvacetiletý hráč s belgickým pasem dostal další šanci, reprezentační obránce Kapverdských ostrovů Fernando Mario Neves s ohledem na velké finanční požadavky už v Baníku skončil.

Neves přitom na Bazalech zanechal výborný dojem. Jeho příchod však brzdí finanční nároky. "To je rozhodně hráč, který by nás zajímal. Pomohl by nám. Když má někdo odehráno čtyřicet zápasů za africký nároďák, byť pro nás v exotické zemi, tak to je kvalita. Jednáme teď s jeho agentem, ale zatím se jejich požadavky a možnosti našeho klubu diametrálně rozcházejí," uvedl pro oficiální web Baníku generální manažer Verner Lička, který tým v závěrečných zápasech sezóny vede i jako trenér.

I když Lička minulý týden vyloučil, že by zkoušku obou hráčů protáhl o další dny, Thiam nakonec pobude v Ostravě až do čtvrtka. Bývalý hráč Paris St. Germain, Lensu nebo irské Droghedy se v přípravě každým dnem zlepšuje.

"Rozhodli jsme se mu dát ještě šanci, i když jeho kondice není vůbec v ideálním stavu. Přesto jej chceme ještě poznat, protože u obou hráčů platilo, že byli každým tréninkem lepší," dodal Lička.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..