Rubriky:

1. liga

Nikoliv Sparta, ale Liberec teď režíruje bitvu o druhé místo

13. května 2009 07:23 - PRAHA

Kolapsem ve Zlíně dali fotbalisté Sparty bitvě o druhé místo v Gambrinus lize nový rozměr. V posledních týdnech si drželi malý náskok a nemuseli se tudíž na nikoho ohlížet. Teď je však bodově dostihl Liberec, který má s Letenskými lepší bilanci ze vzájemných zápasů. Pokud tedy Slovan zbývající tři zápasy vyhraje, kvalifikaci o Ligu mistrů mu už nikdo nevezme.

Pro sparťany neexistuje trapnější vize! V posledním kole budou muset vyhrát na horké půdě v Mladé Boleslavi a zároveň doufat, že jim Slavia slavící v Edenu obhajobu titulu pomůže a alespoň remizuje s Libercem...

Brr, otřesou se Letenští. Jenže o takový scénář si řekli sami. Připustili, aby se na ně Liberec dotáhl. A Slovan pak může v konečné tabulce těžit z toho, že Spartu doma porazil a venku s ní remizoval. Role se zkrátka vyměnily - teď už je to Liberec, kdo má všechno ve svých rukou a nemusí se ohlížet na ostatní.

„Boj o titul, to jsou silná slova, ale teď máme stejně bodů jako Sparta a vzájemné zápasy s ní lepší. Myslíme co nejvýš, tedy na účast v evropských pohárech. A poslední výhrou nad Žižkovem jsme k nim udělali velký krok,“ uvědomuje si liberecký gólman Zdeněk Zlámal.

Aspiranti na druhé místo v lize
Sparta (47 bodů)
S kým ještě hraje: doma Boheamians, doma Jablonec, venku Mladá Boleslav
Co potřebuje: Nejlépe devět bodů a čekat, že Liberec aspoň jednou nevyhraje
Liberec (47 bodů)
S kým ještě hraje: venku Kladno, doma České Budějovice, venku Slavia
Co potřebuje: Tři výhry dají Slovanu absolutní jistotu.
Mladá Boleslav (45 bodů)
S kým ještě hraje: doma Plzeň, venku Bohemians, doma Sparta
Co potřebuje: Třikrát vyhrát a mít v konečné tabulce víc bodů než Liberec.
Olomouc (43 bodů)
S kým ještě hraje: doma Zlín, venku Ostrava, doma Bohemians
Co potřebuje: Má to složité, musí všechno vyhrát a čekat, že konkurenti ztratí víc bodů

Zezadu útočí ještě Mladá Boleslav a Olomouc

Oba rivaly teď čekají relativně schůdnější soupeři. Sparta hraje dvakrát doma, se střížkovskou Bohemkou a s Jabloncem. Liberec v Kladně a doma s Českými Budějovicemi. Byť Kladno ani Bohemians ještě nemají ligovou definitivu, opravdu je možné, že do posledního kola půjdou Sparta a Liberec se shodným bodovým ziskem. A pak se proti silným soupeřům ukáže!

„Nic neproklamujeme, doháněli jsme velkou ztrátu a druhé místo si zaslouženě vybojovali. Všichni ztrácejí, kdo měl formu před měsícem, teď ji nemá... Bude to vyrovnané až do konce,“ upozorňuje již delší čas letenský kouč Jozef Chovanec.

Ale pozor, do hry se vrátila právě Mladá Boleslav, na jejímž trávníku Sparta ligu zakončí. A bez šancí ještě úplně není ani Olomouc. „Chceme hrát Evropu, a tak musíme po vítězství v Ostravě bodovat naplno také doma proti Plzni,“ poukazuje staronový kouč Středočechů Dušan Uhrin.

Sestava 27. kola podle Sport.cz
Zlámal (Liberec) - Čelůstka (Zlín), Zbožínek (Zlín), Hruška (Žižkov) - Rýdel (Zlín), Eliáš (Jablonec), Suchý (Slavia), Dobeš (Bohemians) - Chramosta (Ml. Boleslav), Fořt (Slavia), Blažek (Liberec).

dos, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..