Rubriky:

1. liga

Komise rozhodčích uznala námitky Mladé Boleslavi jen zčásti

21. května 2009 18:14 - PRAHA

Pouze zčásti uznala komise rozhodčích ČMFS obsah stížnosti na výkon rozhodčího Jiřího Adama v utkání 28. kola fotbalové ligy mezi Mladou Boleslaví a Plzní (1:1), kterou podal středočeský klub. Sudímu však delegaci na příští kola neomezila, některé chyby prý dostatečně zohlednila známka pět, kterou mu udělil delegát. ČTK to ve čtvrtek řekl předseda komise Luděk Macela.

Středočechům byla uznána pouze námitka, že rozhodčí mohl udělit druhou žlutou kartu Davidu Limberskému za faul na Alexandra Mendyho. "Posoudit rozhodnutí z videozáznamu bylo sice na hraně, hodně jsme o tom diskutovali a nakonec jsme tento bod uznali, i když karta udělena být mohla i nemusela. Boleslavi proto vrátíme vklad za stížnost," uvedl Macela.

"Naopak při odvolané penaltě si rozhodčí počínali správně," připomněl šéf komise nejdramatičtější situaci nervózního utkání: v 15. minutě Adam nařídil penaltu za domnělou ruku hostů, ale pak ji po konzultaci se svým asistentem odvolal.

Stížnost podalo i druholigové Slovácko kvůli výkonu rozhodčích v utkání s Karvinou (0:1) a také uspělo jen částečně. "Slovácko si stěžovalo na vyloučení Formánka, k níž došlo po signalizaci asistenta. Dodaný záznam však chybu neprokázal, dohrání situace nebylo vidět, proto jsme museli dát na zápis rozhodčích," prohlásil Macela.

I finalista Poháru ČMFS se ale nakonec dočká vrácení vkladu za podání protestu. "Ještě jsem takový případ nezažil: Slovácko si stěžovalo, že neuznaný gól soupeře na výsledek 0:2 měl platit, že sudí odpískali ofsajd chybně. V tom jsme dali klubu za pravdu," popsal Macela neobvyklý případ.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..