Rubriky:

1. liga

Rozhodnutí ČMFS o pokutě pro Slavii bylo v pořádku, potvrdil soud

10. června 2009 11:22 - PRAHA

Rozhodnutí orgánů Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS), které před třemi lety uložily Slavii Praha rekordní dvoumiliónovou pokutu za opuštění hřiště při prvoligovém utkání, nebylo v rozporu se stanovami svazu. Ve středu o tom v odvolacím jednání rozhodl pražský městský soud, a potvrdil tak loňský verdikt Obvodního soudu pro Prahu 1.

Rozsudek je nyní pravomocný, Slavia už může využít pouze možnosti dovolání k Nejvyššímu soudu. Její ředitel Petr Doležal řekl novinářům při odchodu ze soudní síně, že to udělá. "Jsem vnitřně přesvědčený, že svazové orgány pochybily a nerozhodly na základě příslušných řádů. Tady nejde o peníze, ale o princip. Snažíme se dlouhodobě upozornit na to, jak disciplinární komise pracuje," uvedl.

Slávisté v dubnu roku 2006 odešli z utkání s Libercem na protest proti výrokům rozhodčího Jaroslava Járy, který jim vyloučil dva hráče a nařídil proti nim penaltu. Po dvaceti minutách se vrátili a zápas dohráli, ale pokutě od disciplinární komise neunikli. Hrozila jim až desetimilionová sankce, nakonec museli vedle dvou miliónů za klub zaplatit ještě 100 tisíc za trenéra Karla Jarolíma a 50 tisíc korun za vedoucího mužstva Martina Lafka.

Doležal tvrdí, že se Slavia nemohla u revizní komise, která přezkoumávala rozhodnutí komise disciplinární, řádně hájit. Neměla prý mimo jiné dostatek času na přípravu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..