Rubriky:

1. liga

Sparta definitivně potvrdila příchod rakouského beka Hohenedera

17. června 2009 12:16 - PRAHA

Vedení fotbalové Sparty definitivně potvrdilo příchod rakouského stopera Niklase Hohenedera, který na Letnou přestoupil po vypršení smlouvy v týmu LASK Linec. Jméno první letní sparťanské posily bylo známé už delší dobu, klub se s talentovaným mladíkem dohodl během zimní přestávky.

 

Petr Horník, Právo

Dvaadvacetiletý Hoheneder je odchovancem LASK Linec, kde prošel všemi mládežnickými výběry. Ve své třetí sezóně mezi seniory pomohl klubu k postupu do nejvyšší rakouské soutěže a stal se oporou týmu. Stoper měřící 190 centimetrů patří ke stabilním členům rakouské jednadvacítky, za kterou odehrál 12 zápasů a jednou skóroval.

Hoheneder je první letní posilou Sparty. Brzy by ho mohl následovat záložník Luboš Kalouda z CSKA Moskva, o kterého prý mají Pražané velký zájem. Letnou už naopak v přestávce mezi sezonami opustili středopolař Miroslav Matušovič a útočník Marek Kulič, zadákovi Tomáši Huberovi skončilo hostování a vrátil se do Jablonce nad Nisou.

Sparťané zahájí letní přípravu v pátek, kdy je čekají tradiční fyzické testy na FTVS v Praze. V neděli pak vyrazí na soustředění do Františkových Lázní a vrcholem bude herní kemp v Rakousku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..