Rubriky:

1. liga

Slavia kraluje letní přestupové burze - a ještě nemá dost

2. července 2009 09:30 - PRAHA

Krize sem, krize tam, na fotbalové přestupní burze se peníze točí stále dál. Dokonce i ve skromných českých podmínkách jsou v létě k zaznamenání velké přestupy. Na svědomí je však má víceméně jediný klub, mistrovská Slavia. Do nových posil už červenobílí investovali přes 50 miliónů korun a stále se ještě rozhlížejí po hráčích v zahraničí.

 

Zbyněk Stanislav, ČTK

Šest nových tváří už do Edenu přivedli, pořád však ještě nemají dost. „Ještě to nekončí. Přivedli jsme poslední hráče z české ligy, stále ovšem usilujeme o příchod některých posil,“ konstatoval šéf slávistického představenstva Tomáš Rosen, když v pondělí podepsal smlouvy s obráncem Čelůstkou a útočníkem Naumovem.

Před nimi dorazili do tábora obhájce titulu Vlček, Vomáčka, Trubila a především Hloušek, za nějž by měl Jablonec vyinkasovat 28 miliónů korun. Ačkoliv částky nebyly zveřejněny, podle zákulisních informací vydala Slavia za letní posily už kolem 55 miliónů korun. A teď se ještě rozhlíží po hráčích v zahraničí.

Může si to však dovolit i díky prodeji Šventa do Salcburku, který by jí měl přinést 54 miliónů korun. Ale hlavně - případný postup do Ligy mistrů, k níž mají Pražané díky nasazení v kvalifikaci relativně blízko, by vynesl dalších minimálně 100 miliónů korun.

Za jackpot z Ligy mistrů riziko stojí

„Kupujeme hráče, jejichž potenciál převyšuje standard domácí soutěže a odpovídá pohárovým soutěžím,“ přikyvuje Rosen. „Chceme vytvořit tak silný tým, aby měl na to dostat se do Ligy mistrů. V ní bychom vydělali další peníze. A nákup kvalitních hráčů je cesta, jak do této soutěže postoupit,“ přidává se generální ředitel Petr Doležal.

Takový Hloušek měl možnosti jít z Jablonce třeba do Německa, červenobílí však v jeho případě museli dorovnat především konkrétní nabídku francouzského St. Etienne. A zlínský Čelůstka měl nakročeno zase do bundesligového Hannoveru.

Pokud chce Slavia do milionářské Ligy mistrů, musí zkrátka riskovat a nakupovat. V Edenu jsou však přesvědčeni, že riskují s mírou. „I kdybychom se neprobojovali do Ligy mistrů, pořád je tu ještě Evropská liga, kde se finance proti minulým sezónám výrazně zvedly. Už loni jsme měli tři varianty rozpočtu. Jeden s Ligou mistrů, druhý pro Evropskou ligu a třetí, když nepostoupíme nikam,“ poukazuje Doležal.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..